hali sampuani reklami

 klozet kapak sistemi reklam  

50,00₺

HİJYENİK KLOZET KAPAK ÖRTÜSÜ

DİSPENSERİ

Okul, otel, cafe, restoran. hastane, işyeri ve fabrikalardaki

klozetlerin üstüne serilen kağıt ve benzeri

ürünlerin yerine kullanılacak ekonomik ürün...

Cumartesi, 16 Mart 2019 00:00

192 MP çözünürlüğe sahip telefonlar yolda

Yazan 
Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Dünyanın en büyük işlemci üreticilerinden biri olan Qualcomm, kamerada çığır açacak yeni bir gelişmeye daha imza attı. Yapılan açıklama göre geliştirilen yeni işlemci ile birlikte bu yıl 192MP’e kadar kamera çözünürlüğüne sahip telefonlar piyasa sürülecek.

Geçtiğimiz günlerde XDA Developers’taki geliştiriciler, bazı Qualcomm işlemcilerin 192 MP‘e kadar kamera çözünürlüğünü desteklediğini açıklamıştı. Bu açıklamadan birkaç gün sonra Qualcomm Kıdemli Ürün Yönetim Direktörü Judd Heape verdiği röportajda, 64 MP ve hatta 100 MP kameralı akıllı telefonların bu yıl piyasaya sürülebileceğini söyledi.

 

100 MP kameralı telefonlara hazır olun!

Shiftdelete’in haberine göre akıllı telefonların kameralarında yüksek MP değerlerini kullanmak kağıt üzerinde mümkün. Ancak bununla birlikte bazı önemli özelliklerden de vazgeçmek gerekiyor. Sıfır denklanşör gecikmesi ve gürültü azaltma gibi bazı özelliklerin kullanılamaması şu an için bu rekabetin önündeki en büyük engel.

Tüm bunlara rağmen 32 MP ve 48 MP kameralar, yakında önemini kaybedebilir gibi gözüküyor. Heape yaptığı açıklamada, bu yılın sonuna doğru 64 MP ve 100 MP kameralı telefonların piyasaya sürülmesini beklediğini belirtti. Üstelik bu markaların birden fazla olduğunu da açıkladı. Son zamanlarda markaların Megapiksel rekabeti içinde olduğunu göz önünde bulundurursak bu durumun doğru olabileceğini düşünebiliriz.

Apple, Samsung ve Google gibi markalar ise genelde bu yönde ilerlemeyen şirketler. Bu üç şirket, daha kaliteli ve daha ayrıntılı fotoğraflar çekebilmesi için, telefonlarında daha düşük MP kameraya yer vermeyi tercih ediyor.

Ercan ÇAKI

1968 İstanrbul doğumlu.

1990 yılından beri Paris'te ikamet ediyor.

12 sene çeşitli gazete ve Televizyon kanalında spor muhabirliği ve spor yazarlığı yaptı. 

İstanbul'da kurumsal tedarik hizmeti veren bir firmanın kurucusu ve CEO'su. 

Hijyenizm.com haber portalının sahibi ve genel yayın yönetmeni.

Roman yazarı.

Ercan Çakı Evli ve 3 kız çocuğu babası.

Yorum yapmak için oturum açın

Haber Bülteni

E-posta adresini kaydederek haber bültenlerimize abone olun.
Top
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. More details…