hali sampuani reklami

Pazartesi, 18 Mart 2019 00:00

Toyota en düşük emisyon oranına sahip otomobil

Yazan 
Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Avrupa’da yapılan bir araştırmaya göre Toyota en düşük emisyon oranına sahip otomobil üreticisi oldu. Japon üretici emisyon oranını 2050 yılına kadar yüzde 90 düşürmeyi hedefliyor.

Avrupa Birliği tarafından 2021 yılından itibaren Avrupa’da satışa sunulacak otomobillerin CO2 oranının 95 g/km’nin altında olması gerektiği açıklandı. Bu değerin üstünde kalan markalara büyük cezai yaptırımlar uygulanacak. Bu nedenle otomobil üreticileri emisyon oranını düşürebilmek için çalışmalarını hızlandırıyor.

 

Toyota ise bu konuda en iyi markalardan birisi diyebiliriz. Japon otomobil üreticisi şimdiden CO2 emisyonunu 100g/km’nin altına indirmeyi başardı. 2017 yılında 101.2 g/km olan ortalama CO2 emisyon oranını geçtiğimiz yıl 99.9g/km’ye düşürmüştü. Toyota’nın en yakın rakibinin emisyon oranı ise 107.7g/km olarak belirtiliyor.

Japon otomotiv devi aynı zamanda son iki yıl içerisinde emisyon oranlarının iyileştirilmesi için gelişim gösteren en iyi markalar arasında.

Yorum yapmak için oturum açın

Haber Bülteni

E-posta adresini kaydederek haber bültenlerimize abone olun.
Top
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. More details…