hali sampuani reklami

Cumartesi, 23 Mart 2019 00:00

Donald Trump için stresli saatler

Yazan 
Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Eski FBI Başkanı Robert Mueller, "Rusya'nın başkanlık seçimlerine müdahale ettiği" iddialarına ilişkin soruşturmasını tamamladı ve raporunu Adalet Bakanına gönderdi. Raporun özetinin Kongre ile paylaşılması bekleniyor.

Donald Trump'ın seçim zaferinin Rusya'nın müdahalesi ile geldiği iddialarını araştıran özel yetkili savcı Robert Mueller soruşturmasını tamamladı ve raporunu Adalet Bakanlığına iletti. Raporun içeriği hakkında bilgi bulunmuyor.

Eski FBI Başkanı olan Robert Mueller, söz konusu soruşturmayı 2017 yılından bu yana yürütüyordu. 

 

Bugün ya da yarın bilgi verilecek

Adalet Bakanı William Barr, Kongre üyelerine bir mektup göndererek soruşturmanın tamamlandığını ve kendisinin raporu incelediğini bildirdi. Bugün ya da yarın Kongre üyelerine raporun içeriğiyle ilgili bilgi verilmesi bekleniyor.

Öte yandan Beyaz Saray sözcüsü Sarah Sanders, Beyaz Saray'ın rapor hakkında bilgilendirilmediğini ve raporun kendilerine verilmediğini söyledi.

Rusya soruşturması kapsamında bugüne kadar 6'sı Trump'ın seçim kampanyası için çalışmış toplam 34 kişi hakkında iddianame hazırlandı.

Trump, özellikle başkanlığının ilk yılında kendisini epey zorlayan "Rusya ile gizli anlaşma" yaptığı iddialarını reddetmiş ve süreci "cadı avı" olarak nitelemişti.

Yorum yapmak için oturum açın

Haber Bülteni

E-posta adresini kaydederek haber bültenlerimize abone olun.
Top
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. More details…