hali sampuani reklami

 klozet kapak sistemi reklam  

50,00₺

HİJYENİK KLOZET KAPAK ÖRTÜSÜ

DİSPENSERİ

Okul, otel, cafe, restoran. hastane, işyeri ve fabrikalardaki

klozetlerin üstüne serilen kağıt ve benzeri

ürünlerin yerine kullanılacak ekonomik ürün...

TÜRKİYE EKONOMİSİ

TÜRKİYE EKONOMİSİ (131)

Pazartesi, 04 Mart 2019 00:00

Enflasyon öncesi ABD Doları, yukarı meyilli

Yazan

Cuma kapanışta 5.37'ye gevşeyen dolar/TL, enflasyon verisinin izleneceği haftanın ilk işlem günü yukarı yönde 5.38 civarından işlem görüyor.

Dolar/TL, gelişmekte olan ülke para birimleri genelinde görülen sert değer kayıplarına paralel Cuma günü 16 Ocak'tan beri ilk kez 5.40'ın üzerini test ettikten sonra enflasyon verisinin takip edileceği haftanın ilk gününe 5.38 civarından başladı.

Cuma günü 5.40'a tırmandıktan sonra kapanışta 5.37 seviyesine gerileyen kur bugün saat 09:20'de 5.3800'dan işlem gördü. Cuma 6.15 seviyesini test eden euro/TL de aynı saatte 6.1160'da yer aldı. Dolar endeksi ise yatayda 96.448 seviyesinde.

TEDAŞ, EÜAŞ ve TEİAŞ'ta taşeron işçi statüsünde çalışan 4 bin 278 kişi "taşeron düzenlemesinin eksik ayağının tamamlanması" için Cumhurbaşkanlığına dilekçe gönderdi.

Kamudaki taşeron işçilerin kadroya alınmasını sağlayan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin (KHK) dışında kalan kamu iktisadi teşebbüslerindeki (KİT) taşeron işçiler, kadro taleplerini dile getirmeye devam ediyor.

KİT kapsamında yer alan TEDAŞ, EÜAŞ ve TEİAŞ'ta taşeron statüsünde çalışan ve Tes-İş Sendikasına üye toplam 4 bin 278 işçi, "asıl işi" yaptıkları gerekçesiyle çalıştıkları kurumlarda sürekli işçi kadrolarına atanmak için Cumhurbaşkanlığı makamına dilekçe gönderdi.

Asansör Sanayicileri Federasyonunun (ASFED) hazırladığı rapora göre, yerli markalar bir araya gelerek küresel bir Türkiye markası oluşturmadığı takdirde asansör sektörü, 10 yıl içinde yurt içindeki yerini yabancı markalara kaptırma tehlikesiyle karşı karşıya kalacak.

Geçen yılın ekim ayında sektör yetkilileri Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri ile bir araya geldi. Daha sonra "Asansörde Türkiye markası" oluşturulmasına ilişkin çalışma başlatan ASFED, sektörde faaliyet gösteren tüm derneklerden görüş istedi.

Bünyesinde bir çalışma grubu oluşturan ASFED, 4 ay süren çalışmanın ardından raporunu hazırladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "KOBİ Değer Kredisi-2'yi bugünden itibaren devreye alıyoruz. Hazine garantili paket toplamda 25 milyar lira olacak." dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bugünden itibaren KOBİ Değer Kredisi-2'yi devreye aldıklarını belirterek, Hazine garantili, toplamda 25 milyar liralık yeni paketin tüm KOBİ'lere hayırlı olmasını temenni etti.

Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, geçen hafta yeni bir KOBİ paketi açıklayacakları yönündeki sözlerini anımsatarak, "Geçtiğimiz hafta müjdeyi vermiştik. Bugünden itibaren KOBİ'lerimiz için KOBİ Değer Kredisi-2'yi devreye alıyoruz." ifadesini kullandı.

Geçen yıla ait yıllık gelir vergisi beyannamesi 25 Mart'a kadar verilebilecek.

Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) internet sitesinde yer alan duyuruya göre, ticari, zirai ve mesleki faaliyetinden dolayı gerçek usulde vergilendirilen gelir vergisi mükellefleri, 2018 yılına ilişkin yıllık gelir vergisi beyannamelerini 25 Mart Pazartesi günü sonuna kadar elektronik ortamda gönderebilecek.

Geliri sadece kira, ücret, menkul sermaye iradı veya diğer kazanç ve iratların biri veya birkaçından oluşan mükellefler de yıllık gelir vergisi beyannamelerini "Hazır Beyan Sistemi" üzerinden kolayca verebilecek.

Page 10 of 10

Haber Bülteni

E-posta adresini kaydederek haber bültenlerimize abone olun.
Top
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. More details…