hali sampuani reklami

Pazartesi, 03 Haziran 2019 10:42

Beyaz Saray'da bir ayrılık daha

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray Ekonomi Danışmanları Konseyi Başkanı Kevin Hassett'in yakında görevinden ayrılacağını duyurdu.

Çok sayıda kabine üyesi ve üst düzey yöneticinin görevden ayrılma süreçlerini Twitter hesabından duyuran Trump, bu sefer de Ekonomi Danışmanları Konseyi Başkanının görevden ayrılacağını açıkladı.

Trump, Twitter paylaşımında, "Benim ve yönetim için büyük iş çıkaran Kevin Hassett, yakın zamanda görevinden ayrılıyor. ABD'ye döner dönmez yerine atanacak yetenekli ismi açıklayacağım. Kevin'e tüm yaptıkları için teşekkür ederim. O gerçek bir dost." ifadelerini kullandı.

Yayınlandığı Kategori AMERİKA

ABD Başkanı Donald Trump, ABD'ye yasadışı yollarla gelen göçmen sayısındaki artışı gerekçe göstererek Meksika'dan ithal tüm ürünlerden yüzde 5 gümrük vergisi alacağını ve yasadışı göç durana kadar vergilerin kademeli olarak artıracağını açıkladı. Trump'ın açıklaması Meksika hükümetinde şaşkınlığa yol açarken, dışişleri bakanının bugün Washington'a gideceği belirtildi.

ABD'ye yasal yollarla göçmen girişini sınırlama ve Meksika sınırına göçmenleri durduracak bir duvar örme vaadiyle başkan olan Trump, bu açıklamasıyla göçmen sayısını kontrol altına almak amacıyla sert bir adım atmış oldu.

Yayınlandığı Kategori AMERİKA
Pazartesi, 20 Mayıs 2019 10:44

Malcolm X doğumunun 94. yılında anıldı

ABD'li Müslüman insan hakları savunucusu Malcolm X, doğumunun 94. yıl dönümünde New York'ta anıldı.

Irkçılığa karşı verdiği mücadelede, siyah ve beyaz ayrımını İslam'ın hoşgörü ve kardeşlik öğretileriyle yok etmeye çalışan Malcolm X'in doğumunun 94. yıl dönümünde, New York'ta 21 Şubat 1965'te konuşma yaparken üç silahlı saldırgan tarafından vurulduğu gösteri salonunda anma töreni düzenlendi.

New York'un siyahi toplumuyla özdeşleşmiş Harlem semtinde bulunan ve 2005 yılından beri "Shabazz Center" ismiyle Malcolm X ve eşi Betty Shabazz'ın mirasını yaşatmak için faaliyet gösteren salondaki törene, Malcolm X'in kızları ve yakınları katıldı.

Yayınlandığı Kategori AMERİKA

Venezuela, Washington Büyükelçiliğinin korunması için Türkiye'nin ''hami devlet'' olmasını teklif etti. Talep ABD yönetimi tarafından kabul edilmedi. ABD'nin Venezuela'daki büyükelçiliğini ise İsviçre koruyor.

Venezuela'nın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Samuel Moncada, BM Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında ABD yönetiminin, ülkesinin Washington Büyükelçiliğinin boşaltılması kararına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yayınlandığı Kategori AMERİKA

VİDEO GALERİSİ

Haber Bülteni

E-posta adresini kaydederek haber bültenlerimize abone olun.
Top
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi...