hali sampuani reklami

Pazartesi, 03 Haziran 2019 10:36

Dolar, kısa günde yatay seyrediyor

Dolar/TL ABD ile ilişkilerde iyimser beklentilerin desteğiyle geçen hafta 5 haftanın en düşük seviyesi olan 5.8205'e kadar geriledikten sonra bu haftaya 5.85 civarında başladı.

Türkiye'de enflasyonun açıklanacağı bayram tatili öncesi kısa güne dolar/TL 5,85 seviyesinden başladı. Mayıs enflasyonu piyasa beklentilerinden daha düşük gelirken, kur cephesinde önemli bir değişim gözlenmedi.

Dolar/TL en düşük 5,8301, en yüksek 5,8677 seviyesini gördü. Kur, 5.85 seviyelerinde yatay seyrini sürdürüyor. Euro/TL ise 6.53 seviyelerinde işlem görüyor.

Yayınlandığı Kategori TÜRKİYE EKONOMİSİ
Salı, 21 Mayıs 2019 10:33

BDDK'dan döviz alımına yeni kural

BDDK, 100 bin doların üzerinde döviz alımına bir gün bekleme kuralı getirdi. Kurala göre döviz almak isteyenler TL karşılığını bir gün önce yatıracak, döviz ilgilinin hesabına ertesi gün geçecek.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), döviz alım ve satım işlemlerine yeni kural getirdi.

Bankalara iletilen yeni kural çerçevesinde, 100 bin dolar üzeri döviz alımı gerçekleştirmek isteyenler bir gün bekleyecek. Dövizin TL karşılığı bir gün önce yatırılacak, alınan döviz ilgilinin hesabına ertesi gün geçecek.

Döviz satımında ise bekleme süresi olmayacak. Satılan dövizin TL karşılığı aynı gün hesaba aktarılacak.

Yayınlandığı Kategori TÜRKİYE EKONOMİSİ

VİDEO GALERİSİ

Haber Bülteni

E-posta adresini kaydederek haber bültenlerimize abone olun.
Top
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi...