Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Türkiye güçlü performansıyla yine birilerini üzmeye ve ...
Türkiye Emlak Katılım Bankası AŞ'nin İstanbul Ataşehir'de bulunan merkez şubesi, 18 yıl aradan ...
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca, geçen yıl tüketiciyi korumak amacıyla 3 bin 339 hazır ambalajlı
Bir yıla kadar vadeli döviz mevduat hesaplarında stopaj oranı yüzde 20'ye yükseltildi. Resmî ...
Brezilya, Endonezya, Filipinler, Tayvan ve İsviçre merkez bankaları piyasa beklentilerine paralel
Vatandaşlar, 31 Mart'ta yerel yöneticilerini seçmek için gideceği sandık başında oylarını 6 adımda
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce, Afrika ve Suriye'de açılan 591 kuyuyla 2,5 milyon kişiye içme
TMSF Başkanı Gülal, Fetullahçı Terör Örgütü'ne ait ve örgütle iltisaklı şirketlerin, "muvazaalı" ...
Tapu harcı, otomobil, mobilya, konut, motosiklet ve ticari araçlardaki ÖTV ve KDV indirimlerinin ...
Gebze-Halkalı banliyö hattını kullanan yolcu sayısı, hattın yolculu seferlere başlamasının ardından
Ticaret Bakanı Pekcan, "Marketler genelde kendi markalarıyla üretim yaptırıp satıyorlar. Buna bir
TİM Genel Sekreteri Prof. Dr. Kerem Alkin, "İhracat 100 milyar dolar, yurt dışı müteahhitlik ...
Sabiha Gökçen Havaalanı Taşıma ve İşletme Kooperatifi'ne bağlı taksicilere, gömlek ve kravat ...
Türkiye Bankalar Birliği, "iyi niyetli müşterilere", borcunu hiç ödemeyenlere göre daha olumlu bir
Yeni Zelanda'daki terör saldırısı sonrası Washington Post gazetesine bir makale yazan Cumhurbaşkanı
TMSF yönetimindeki 928 şirketin toplam ciroları 31,6 lira oldu. Bu şirketlerde istihdam edilenlerin
Millet İttifakı'nın Ankara Adayı Mansur Yavaş hakkında 'Suçu yetkili makamlara bildirmemek' ...
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selim Aytaç, ...
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli hakkında, Tunceli'de partisinin belediye başkan adaylarının ...
İmar barışından 10,5 milyon kişinin yararlandığı bilgisini veren Kurum ayrıca, sosyal konut ...
İstanbul genelinde hatlı minibüs ve dolmuş sayısının 7 binin üzerinde olduğu tahmin ediliyor. Çift
Yeni Zelanda'daki bir camiye yönelik terör saldırısı gerçekleştiren ve burada 50 Müslümanı şehit ...
Türkiye Varlık Fonu'ndan yapılan açıklamada, "Tamamen teknik bir düzenleme getiren tebliğden ...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Stadyumu'nda düzenlenen 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve

EMLAK

“Emlak Yönetim, hizmet sektörünün öncüsü olma yolunda”

Türkiye’de site yönetimi konusunda farklılığını ortaya koyan çözümleriyle yönetim anlayışını üst seviyelere taşıyan ve sektörünün öncüsü olma yolunda ilerleyen Emlak Yönetim Hizmetleri ve Ticaret Anonim Şirketi Genel Müdürü Hasan Durhat, Emlak Yönetim Hizmetleri’nin bugüne kadar yaptığı çalışmalarla sektörün lideri olmaya aday olduğunu söyledi.

Dünya genelinde kentli nüfus oranının yüzde 50’yi aştığını hatırlatan Hasan Durhat, "Ülke olarak son yıllarda yakaladığımız ekonomik, sosyal ve kültürel ivmenin de desteğiyle modern normlara sahip yeni yaşam alanlarına kavuşuyoruz. Daha nitelikli bir hayat için inşa edilen bu yeni toplu yaşam alanlarının profesyonel bir biçimde yönetilmesi, üretilen her bir proje ile daha da önem kazanıyor.” dedi.

hasan durat 1 

Satış sonrasında site sakinlerinin yaşam kalitelerini arttırmak, onlara huzurlu ve özledikleri modern hayatı sunmak toplu konut projelerinin başarısı için önemli etken olduğunu vurgulayan Durhat, “Güncel bilgi teknoloji sistemlerini kullanan, sürdürülebilir bir yönetim tarzı ile toplu yaşam alanlarının tüm gereksinimlerini insan odaklı olarak ele alan bir emlak yönetim organizasyonu modern kentleşmenin istikrarlı bir biçimde gelişmesini ve mutlu bir yaşamı sağlamaktadır. Emlak Yönetim Hizmetleri olarak vizyonumuz; toplu yaşam kültürünü müşteri beklentileri ve kamu yararı odaklı, geleneksel değer ve çağdaş teknoloji ile geliştirerek, piyasaya yön veren kurumsal bir firma olmaktır. Misyonumuz ise hizmet verdiğimiz alanlarda sürdürülebilir bir yaşam kalitesi oluşturmaktır.” Diye konuştu.

Durat, faaliyetlerini, “Güvenilirlik: İletişimi kuvvetli, yasalara uygun, şeffaf, ulaşılabilir, tutarlı, sorumluluk sahibi, dürüst; Saygılılık: Değerlere saygılı, insana saygılı, farklılıklara saygılı, anlayışlı;

Yenilikçilik: Teknolojiyi takip eden, piyasaya yön veren, girişimci; Kararlılık: Tutkulu, sonuç odaklı, disiplinli; Müşteri Odaklılık: Müşteriyi sürekli dinleyen ve ona göre değişen, gelişen” değerleriyle sürdürdüklerini söyleyerek sözlerini şöyle devam etti:

“Faaliyetlerimizi Kalite Yönetim Sistemi, Çevre Yönetim Sistemi, İş Sağlığı ve Güvenliği standartlarına uygun biçimde düzenleyerek, site sakinlerimize sağlıklı ve güvenli bir ortam sağlıyoruz. Bununla birlikte çalışma şartlarını da çağdaş normlara göre tanzim ederek verilen hizmetlerin günümüz koşullarıyla uyumlu olmasına azami özen gösteriyoruz.”

hasan durat 2

Emlak Yönetim nerede ne yapıyor?

“Emlak Yönetim Hizmetleri, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın Türkiye genelinde inşa ettiği projeleri yönetmek üzere 2009 yılında TOKİ’nin bir alt iştiraki olarak kuruldu. TOKİ ve Emlak Konut GYO A.Ş. projeleri başta olmak üzere özel sektörün ürettiği toplu yaşam alanları, iş merkezleri ve alışveriş merkezlerinde toplu yaşamın sürdürülebilirliğini sağlayan yönetim danışmanlığı hizmetlerini yürüttü. Kurulduğu günden bu yana hızla büyüyen Emlak Yönetim Hizmetleri bugün, Türkiye’nin 44 ilinde 226 proje kapsamında yaklaşık 130 bin bağımsız bölümde üç binden fazla personel ile hizmet veriyor.

Emlak Yönetim olarak tecrübe ve uzmanlığımızı kullanarak hizmet verdiğimiz projelerde toplu yaşamın gerektirdiği yenilikleri, geleneksel değer, örf ve adetlerimizle harmanlıyor. Site sakinlerinin beklentilerini son teknolojik gelişmelerle destekleyerek sürdürülebilir bir yönetim anlayışıyla hizmet vermeye devam ediyor.” Diyen Hasan Durat, “Günümüzde artık bu hizmetleri vermekle de yetinmiyoruz, komşuluk ilişkilerine önem veriyoruz. Komşuluk ilişkilerini geliştirmek amacıyla site sakinlerimize yönelik olarak kurumlarla birlikte geziler, turnuvalar, ağaç dikme şenlikleri, uçurtma şenlikleri, piknik gibi faaliyetler düzenliyoruz. Site sakinlerimizin aidat yükünü hafifletebilmek adına Halk Bankası ile yapmış olduğumuz anlaşma doğrultusunda yüzde 5 oranında aidat indirim sağlıyoruz. Değerlerimize sahip çıkabilmek amacıyla sitelerimizde ikamet eden engelliler, yaşlılar, emekliler gibi öncelikli sakinlerimizi belirleyerek onların ihtiyaçlarını ilgili kurumlardan tedarik ediyor, ilgili gün ve haftalarda kendilerini ziyaret ediyoruz. Kamuya hizmetle yükümlü olan belediye, halk eğitim, sağlık müdürlükleri, hastaneler, eğitim birimleriyle ortak faaliyetler düzenliyoruz." dedi.

Emlak Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Hasan Durhat, “Emlak Yönetim Hizmetleri, yönetim hizmetlerinin dışında 2017 Ekim ayı itibariyle TOKİ’nin uhdesinde bulunan konut, iş yeri ve arsaların satış organizasyonlarını da yürütüyor. Kuralı satış, açık arttırma ile satış ve açık satış faaliyetleri kapsamında kura organizasyonları, açık arttırma organizasyonları yapıyor ve satış ofisleri açarak konut ve işyerlerinin tanıtım çalışmalarını yürütüyor. Ayrıca diğer kamu kurumları ve özel sektör için de açık arttırma organizasyonları yapabiliyor.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Son Düzenlenme Perşembe, 07 Şubat 2019 10:17
Bu makaleyi paylaş

Yazar Hakkında

Ercan ÇAKI

1968 İstanrbul doğumlu.

1990 yılından beri Paris'te ikamet ediyor.

12 sene çeşitli gazete ve Televizyon kanalında spor muhabirliği ve spor yazarlığı yaptı. 

İstanbul'da kurumsal tedarik hizmeti veren bir firmanın kurucusu ve CEO'su. 

Hijyenizm.com haber portalının sahibi ve genel yayın yönetmeni.

Roman yazarı.

Ercan Çakı Evli ve 3 kız çocuğu babası.

Yorum yapmak için oturum açın

Haber Bülteni

E-posta adresini kaydederek haber bültenlerimize abone olun.
Top
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. More details…