Gezi kalkışmasına sponsorluk yapan ve tutuklu bulunan Osman Kavala, mahkemede kalkışma operasyonlarında kullanılan paranın nereden geldiğini itiraf
Ekimde konut satışları yüzde 19,2 oranında artış gösterdi. Yabancıya satışta büyüme ise yüzde 134,4 oldu. TÜİK, ekim ayı konut satış ...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ABD'li mevkidaşı Mike Pompeo Washington'da bir araya geldi. Çavuşoğlu, Türkiye'nin ABD'den iadesini talep ...
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a soruşturma açıldı. 2017 yılında partisine gönderilen 144 bin avroluk bağışın kaynağının bulunamaması üzerine başlatılan
Finansal yeniden yapılandırmada piyasanın altında faiz ve ilave finansman imkânı sağlayan düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı. Bankacılık Düzenleme
Geçen yıl bu aylarda halde 40 kuruşa satılan soğanda baş gösteren hastalığı fırsata çevirmek isteyip talep olmasına karşın malını depodan ...
100 bin işletme ile 4 milyondan fazla kişiyi yakından ilgilendiren yemek kartı düzenlemesi yarından itibaren uygulanmaya başlayacak. Düzenleme ...
Granada Üniversitesi’nden bilim insanları, burun sıcaklığının kişinin doğruyu söyleyip söylemediğini gösterdiğini ortaya çıkardı. Yapılan deneylerde
Yenilenen tasarımıyla 2019 Seat Leon, gelecek yıl satışa çıkacak. Markanın C segmentinde yer alan iddialı modeli Leon, kamuflajlı haliyle test sürüşü
ABD'li senatörler Cumhuriyetçi Corker ile Demokrat Menendez, ABD Başkanı Trump'a Kaşıkçı cinayeti hakkında Magnitsky Yasası'na atıf yapan yeni bir ...
ABD Temsilciler Meclisinin ilk başörtülü Müslüman vekili Ilhan Omar, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti konusundaki tavrı nedeniyle ABD Başkanı ...
Sağlık Bakanlığı, obezite merkezlerinin kurallarını belirledi. Beden kitle indeksi 30’un altında olan hiç kimse cerrahi müdahaleye ...
Uzmanlar cep telefonu, tablet ve televizyon başında fazla zaman geçirerek hareketsiz kalmanın felç geçirme riskini 40'lı yaşlara kadar indirdiği ...
Seda Sayan ve Deniz Akkaya gibi ünlü isimlerin sosyal medya hesaplarından tanıtımını yaptığı teff tohumlu çaydan kansere neden olan madde çıktı. ...
Osmanlı İmparatorluğu'nun hem kendi verdiği esirler hem de kendi esir aldıklarının aileleri ile iletişimini sağlamak Kızılay'ın göreviydi. Çeşitli ...
New York'ta düzenlenen Uluslararası Emmy Ödülleri töreninde kırmızı halıda Türk yapımlar ve oyuncular büyük ilgi gördü. Bu yıl 46'ncısı düzenlenen
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her kim ki
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'a yönelik kararına ilişkin, "AİHM'in verdiği kararlar ...

Dünya

BAŞSAVCILIĞIN KAŞIKÇI AÇIKLAMASI DÜNYA BASININDA GENİŞ YANKI BULDU

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin yaptığı açıklama dünya basınında geniş yankı buldu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın boğularak öldürüldüğü ve cesedinin de parçalara ayrıldığını açıklaması, Türk yetkililerin konuya ilişkin ilk resmi ve detaylı açıklaması olmasıyla dünya basınında geniş yankı uyandırdı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesine ilişkin soruşturma ve Suudi Arabistan Başsavcısının İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına ziyarette bulunmasına ilişkin yapılan açıklama, dünya basınında öne çıkan gelişmeler arasında yer aldı.

Kaşıkçı'nın başkonsolosluğa girer girmez boğularak öldürüldüğü ve cesedinin de parçalara ayrıldığı bilgisinin paylaşıldığı haberlerde, Türkiye'nin Suudilerle görüşmelerin verimsiz olduğuna ilişkin açıklamaları aktarıldı.

Öte yandan dünya basını Kaşıkçı'nın cesedinin nerede olduğuna yönelik soruların cevapsız kaldığını tekrar gündeme taşıdı.

ABD

Washington Post gazetesi, başsavcılığın Kaşıkçı'nın boğulduğu ve parçalandığını ancak cesedin nerede olduğunun hala bir gizem olduğunu başlığa taşıdı. Haberde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının çarşamba günü Kaşıkçı cinayetine ilişkin en detaylı beyanı yaptığı vurgulandı.

Haberde, üst düzey Türk yetkilinin, konsolosluk veya büyükelçilik rezidansının etrafında bir yerlerde Kaşıkçı'nın cesedinin asitle eritilip yok edildiği teorisi üzerinde çalıştıkları yönündeki açıklamaları yer aldı.

New York Times gazetesi "Türk Başsavcı, Suudilerin Kaşıkçı'yı boğduğunu söylüyor" başlıklı haberinde, Kaşıkçı'nın öldürülmesinin Suudi Arabistan ile Türkiye arasındaki gerilimi "önemli ölçüde yükselttiği" yorumu yapıldı.

Wall Street Journal, Başsavcılığın açıklamasına ilişkin "Türk Başsavcı gazetecinin (Kaşıkçı) cesedinin akıbeti konusunda Suudilerin açıklık getirmemesini eleştiriyor" başlıklı haber yayımladı.

ABD'nin en önde gelen yayın organlarından CNN'in haberinde başsavcılığın, cinayetin "önceden planlanmış" olduğu açıklamasına işaret edildi.

Associated Press (AP) İstanbul Başsavcılığının Kaşıkçı cinayetine ilişkin açıklamasını son dakika gelişmesi olarak verdi. Haberde, "Türkiye, Suudi Arabistan'a aynı zamanda Kaşıkçı'nın cesedi konusunda bir bilgi vermesi için baskı yapıyor." ifadesi kullanıldı.

Avrupa

İngiliz kamu yayın kuruluşu BBC, "Kaşıkçı cinayeti: Türkiye Suudi yazarın ölümüyle ilgili resmi ayrıntılar verdi" başlıklı haberinde, başsavcılığın cinayetin planlanmış olduğu ve Kaşıkçı'nın konsolosluğa girer girmez boğulduğu şeklindeki açıklamalarını kullandı.

"Savcılık doğruladı, Kaşıkçı konsolosluğa girer girmez boğuldu" başlığını tercih eden The Guardian haberinde, savcılığın açıklamasının Suudi gazetecinin ölüm şekliyle ilgili ilk resmi açıklama olduğunu vurguladı.

The Independent da konuyla ilgili haberinde Türkiye'nin Suudi Başsavcının ziyaretinden tatmin olmadığını belirterek, "Türkler kilit sorularını sormaya devam ediyor. Kaşıkçı'nın 18 kişilik ekiple öldürülmesi emrini kim verdi? Kurbanın naaşına ne oldu? Türkler tatmin edici hiçbir cevap almış değil." ifadesini kullandı.

The Financial Times "Türkiye, Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili korkunç detayları açıkladı" başlıklı haberinde, Türkiye'nin Suudileri iş birliği yapmamakla suçladığının altını çizdi.

Fransa'da yayın yapan Le Figaro gazetesi konuya ilişkin, "Türk Savcı Cemal Kaşıkçı'nın boğulduğunu ve ardından parçalara ayrıldığını belirtti" başlıklı haber yayımladı.

Le Monde gazetesi, Kaşıkçı'nın ölümünün nasıl gerçekleştiği konusunda Türkiye tarafından ilk defa resmi bir açıklamanın yapıldığının altını çizdi.

Le Point dergisi internet sayfasında "Türk savcı, Kaşıkçı'nın öldürülüşünün pis detaylarını açıkladı" başlığını kullandı. Haberde, Suudi Arabistan Başsavcısı Suud el-Ma'cib'in İstanbul'dan ayrılışından hemen sonrasında yapılan yazılı açıklamada, iki konu hakkında herhangi bir ilerlemenin sağlanamadığının vurgulandığı belirtildi.

Alman Frankfurter Allgemeine gazetesi konuya ilişkin haberinde, "Veliaht Prens Muhammed bin Salman'ın Kaşıkçı'nın öldürülmesi eylemini düzenlendiği şüphesi" bulunduğu iddia edilerek, Veliaht Prens'in muhtemel failler ile olan doğrudan bağlantılarına atıfta bulunuldu.

Handelsblatt gazetesi haberi, "Kaşıkçı’nın ölümüyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı: Rejim eleştirmeni boğuldu ve cesedi parçalandı" başlığıyla okuyucularına duyurdu.

İspanya'da yayın yapan El Mundo gazetesi, haftalardır süren sızıntıların ardından Türk savcılığının resmen Suudi Arabistan'dan gönderilen 15 kişilik grubun Kaşıkçı'yı önceden belirlenmiş şekilde öldürdüğüne dair açıklama yaptığı belirtildi. Savcılığın açıklamasında gazetecinin "parçalara ayrıldığı" bilgisinin doğrulandığı vurgulanan haberde, Suudi Arabistanlı yetkililerin de iş birliğine yanaşmadığı kaydedildi.

El Pais gazetesinin haberinde de, Türkiye'ye gelen Suudi savcıdan gözaltına alınan 18 kişinin ifadesinin istendiği, cesedin nerede olduğu ve yerel iş birlikçinin kimliğinin sorulduğu ancak bunlardan sadece sonuncusuna "Hiçbir zaman yerel iş birlikçi var demedik." yanıtının geldiği vurgulandı.

İsviçre'nin ulusal yayın yapan tek ve en büyük gazetesi Blick, Türkiye'nin cinayete ilişkin Suudi Arabistan'da tutuklanan 18 zanlının iadesini istediği, Riyad yönetiminin ise bunu kabul etmediği belirtildi.

Hollanda'da yayın yapan kamu yayın kuruluşu NOS, Cemal Kaşıkçı konsolosluğa girdikten kısa süre sonra boğuldu" başlıklı haberde, Türk yetkililerin ilk defa Suudi gazetecinin ölümüyle ilgili resmi açıklama yaptığının altını çizdi.

"Kaşıkçı konsoloslukta çabucak boğuldu" başlığını atan De Volkskrant gazetesi ise Türk savcı İrfan Fidan tarafından açıklanan bu bilginin gazetecinin ölümünden sonra yapılan ilk resmi açıklama olmasına dikkat çekildi.

Bosna Hersek'teki Oslobodjenje gazetesinin, "Kaşıkçı, konsolosluğa girer girmez boğulmuş" başlıklı haberinde, Suudi gazetecinin boğulduktan sonra parçalara ayrılarak cesedinin henüz tespit edilemeyen bir yere götürüldüğü ifade edildi.

Sırbistan'da Kurir gazetesinin "Türk savcı Kaşıkçı ile ilgili korkunç detayları açıkladı" başlıklı haberinde, Suudi gazetecinin konsoloslukta sorgulanmadığının, aksine içeri girer girmez boğularak öldürüldüğünün ve bedeninin parçalara ayrıldığının ortaya çıktığı belirtildi.

Hırvatistan’daki "Jutarnji List" gazetesinin ilgili haberinde cesedin hala bulunamadığına işaret edildi.

Macaristan'ın önde gelen gazetelerinden Nepszava ''Suudi gazeteciyi ayağını konsolosluğa basar basmaz hemen boğdular.'' başlığını kullandı.

Avusturya Devlet Televizyonu ORF, haberini, "Kaşıkçı konsoloslukta hemen boğuldu" başlığıyla duyurdu. Ülkenin önde gelen gazetelerinden Der Standard haberinde, "Kaşıkçı boğuldu ve cesedi yok edildi" başlığını kullandı.

Bulgaristan'ın yüksek tirajlı gazetelerinden 24 Saat, Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın konsolosluk binasına girer girmez boğularak öldürüldüğünü belirtti. Gazetedeki haberde Kaşıkçı cinayetinin derin uluslararası siyasi krize neden olmasına rağmen, Suudi Arabistan öncülüğünde devam eden Yemen'deki şiddet ve cinayetlerin sınırlandırılmayacağı kaydedildi.

Rusya

Rusya'nın önde gelen gazetelerinden Vedomosti, "İstanbul Başsavcısı gazeteci Kaşıkçı cinayetinin detaylarını anlattı" başlıklı haberinde, Kaşıkçı'nın boğulduktan sonra parçalandığını öne çıkarıldı.

Kommersant gazetesi, "Türk Başsavcı: Kaşıkçı boğuldu, sonra parçalandı" başlığı ile açıklamayı duyururken, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin detayını Başsavcı açıklaması doğrultusunda aktardı.

"Türkiye’de Suudi gazeteci cinayetinin detayları açığa çıkarıldı" başlığıyla çıkan İzvestiya gazetesi haberinde, Kaşıkçı'nın konsoloslukta önce boğulduğu sonra parçalandığı vurgulandı. Haberde, Suudi savcı ile yapılan görüşmeden hiçbir sonuç çıkmadığına dikkat çekilerek, Suudi savcının Kaşıkçı'nın öldürülmesi talimatını kimin verdiği ve cesedinin nerede olduğuna dair bilgi vermediğini aktardı.

Rusya'nın resmi yayın organı Rossiyskaya Gazeta, "Planlı olarak boğdular" başlıklı haberde, Türk yönetiminin gazeteci Kaşıkçı cinayetinin detaylarını ortaya çıkardığı bildirilirken, cinayetin planlı bir operasyon ile yapıldığına ilişkin değerlendirmelerin altı çizildi.

Tass haber ajansı başsavcılığın açıklamasını, "İstanbul Başsavcısı, Kaşıkçı'nın boğulduğunu açıkladı" başlığı ile abonelerine servis yaptı. Haberde başsavcılığın gazeteciye yapılan cinayetin "planlı" olduğunu duyurduğu öne çıkarıldı.

Ria haber ajansı "Türk savcılığı gazeteci Kaşıkçı cinayetinin detaylarını anlattı" başlığı ile abonelerine verdiği haberde Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın önceden planlanarak öldürüldüğüne ilişkin ifadeler ön plana çıkarılarak, gazetecinin boğulduktan sonra parçalandığını bildirdi.

Ortadoğu

Başsavcılığının Kaşıkçı cinayetine ilişkin açıklamaları Ortadoğu basınında farklı şekillerde yankı buldu. Irak, Lübnan ve Katar dışındaki Körfez ülkeleri açıklamayı görmezden geldi. Bazı ülkelerin gazeteleri ise açıklamanın sadece belli bölümlerini aldı.

Mısır yönetimine yakın durmasına rağmen daha özgün bir yayın politikası sergilemeye çalışan "Şuruk" ve Sisi yönetimi ile bazen sorunlar yaşayan "Masri el-Yevm" gazeteleri Başsavcılığın açıklamalarını birinci sayfadan gördü.

Şuruk gazetesi, "Türk Savcılığı: Kaşıkçı boğularak öldürüldü ve cesedi parçalandı" başlığıyla haberi sürmanşetten verdi.

Ziyareti sürmanşetten, "Suudi Başsavcı'nın Türk istihbarat yetkilileriyle de görüştüğü İstanbul ziyareti sona erdi" başlığıyla gören diğer Mısır gazetesi Masri el-Yevm, Suudi Başsavcı'nın İstanbul ziyaretinden kayda değer sonuçlar elde edilemediğini yazdı.

Katar merkezli medya kuruluşu Al Jazeera'nin internet sitesi, "Türk istihbarat yetkililerinin Suudi Arabistan Başsavcısı El-Ma'cib'e Kaşıkçı'nın öldürülmesi ile ilgili ses kayıtlarını dinlettiğini" yazdı.

İran'ın resmi ve yarı resmi ajanslarından IRNA, FHA, Mehr ve Tasnim, Başsavcılığın açıklamasını sosyal medya üzerinden son dakika haberi olarak duyurdu.

Ülkenin yarı resmi ajanslarından Mehr, İstanbul Başsavcılığının açıklamasını vererek, "Kaşıkçı Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğunda boğuldu" başlığını kullandı.

Tasnim haber ajansı, açıklamadaki, "Suudi Arabistan Başsavcısı sorularımıza cevap vermedi. Kaşıkçı boğuldu ve cesedi parçalandı." ifadesini başlığı çekti.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yayın yapan Rudaw TV de "Savcılık: Konsolosluğa girer girmez öldürüldü" başlıklı haberinde, "Kaşıkçı'nın cesedi öldürülmesinin ardından parçalanarak yok edilmiştir." bilgisi ön plana çıkarıldı.

Bu makaleyi Paylaş

Yazar hakkında

Beste Didem Çakı

Yurtdışı Haberleri Sorumlusu

 • Dünya
 • Avrupa
 • Amerika
 • Gündem
 • Yerel Haberler
 • Eğitim
 • Ekonomi
 • Hayat
 • Sinema
 • Kültür-Sanat
 • Spor
 • Nasıl Yapılır
 • Bilim
ABD Merkezi Haberalma Teşkilatının (CIA), gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi emrini Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın verdiği sonucuna ulaştığı iddia edildi. Washington Post gazetesinin konuyla ilgili kişilere dayandırdığı ...
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un 'ABD, Çin ve Rusya'dan korunmak için Avrupa'nın kendi ordusunu oluşturması gerektiği' yönünde öneride bulunması hakkında açıklamalarda bulunan ABD Başkanı Donald Trump, "Çok aşağılayıcı. Belki Avrupa önce ABD'nin çok ...
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin yaptığı açıklama dünya basınında geniş yankı buldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın boğularak öldürüldüğü ve ...
İnsanlığın 44 yılda dünyada hayvanların yüzde 60'ını yok ettiği bildirildi. Dünya Doğayı Koruma Vakfı'nın (WWF) 59 bilim adamının katkısıyla hazırladığı raporda, insanların 1970-2014 yıllarında yerküre üzerinde memeliler, balıklar ve sürüngenler ...
Çocukken bir Hristiyan din adamının cinsel istismarına uğrayan Brogi, "Bu sorun on yıllar boyunca sürdü ve Katolik Kilisesi'ni pedofiller için bir cennet haline getirdi çünkü orada güvendeler ve ceza almıyorlar." dedi. Çocukken uğradığı cinsel ...
İkinci Dünya Savaşı sırasında yapılan hava bombardımanlarının Dünya'nın üst atmosferinde değişikliğe yol açtığı belirtildi. İngiltere'de yeni yürütülen bir çalışmada, İkinci Dünya Savaşı'nda yapılan bombardımanın neden olduğu şok dalgalarının, ...
Dünya Gıda Programı İcra Direktörü Beasley, "Her 5 saniyede bir çocuk açlıktan ölüyor. Dünyada 300 trilyon dolarlık bir varlık bulunuyorken bu durum kabul edilemez ve affedilemez." dedi. Birleşmiş Milletler (BM) Gıda ve Tarım Örgütünün (FAO), ...
UNESCO, son 50 yılda okuryazar sayısında önemli bir artış olduğuna ancak dünyada hala 750 milyon kişinin okuma yazma bilmediğine dikkati çekti. Dünya genelinde son 50 yılda okuryazar sayısının önemli ölçüde artmasına karşın üçte ikisini kadınların ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, uluslararası ticarette dolara bağımlılığa ilişkin, "Kendi para birimlerimizle ticaret yapılması seçeneği üzerinde yoğunlaşmayı öneriyoruz." dedi. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ruh Ordo Kültür Merkezi'nde ...
Kurban Bayramı'nın ilk günü Müslümanlar bayram namazı için camilere akın etti. Balkan ülkelerinde yaşayan binlerce Müslüman sabah saatlerinde bayram namazı vesilesiyle camilere akın etti. Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'daki tarihi Gazi ...
"Küresel İnsani Yardım Raporu 2018" verilerine göre, dünyada 2 milyar kişi yoksulluk, 753 milyon kişi de aşırı yoksulluk içinde yaşamını sürdürmeye çalışıyor. 19 Ağustos Dünya İnsani Yardım Günü'nde kıtlık, kuraklık, çatışmalar ve doğal afetler ...
ABD'nin tarafından Türkiye'ye karşı alınan yaptırım kararlarına Arap dünyası da sessiz kalmadı. Arap dünyasının önemli isimlerinden Türkiye'ye destek mesajı yağdı. ABD'nin Türkiye'ye karşı aldığı skandal yaptırım kararının ardından Türkiye'ye ...
Rusya Başbakanı Medvedev, ABD'nin yeni yaptırımlarına ilişkin, "Bankacılık faaliyetlerine veya döviz hareketlerine engellemeler getirilirse bunu, ekonomik savaş ilanı olarak değerlendireceğiz. Ekonomik ve siyasi adımlarla karşılık verilmelidir" ...
ABD Büyükelçiliği'nden dostluk mesajı geldi: "Mevcut gerginliklere rağmen ABD, Türkiye’nin sağlam bir dostu ve müttefiki olmayı sürdürmektedir." ABD'nin Türkiye Büyükelçiliği, Twitter adresinden Ankara'ya sıcak mesaj verdi: "Mevcut gerginliklere ...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İki lider, Brüksel’deki NATO zirvesinde ele alınan konuların takibi, Suriye’deki gelişmeler, Putin görüşmesi, Münbiç ve Türkiye-ABD ilişkileri hakkında ...
İnsan kaynakları danışmanlık şirketi Mercer'ın "Yaşam Maliyeti Anketi"ne göre, dünyanın en pahalı 9 şehrinin 6'sı Asya kıtasında bulunuyor. Yurt dışında yaşamlarını ve iş hayatlarını geçiren gurbetçiler (expatlar) için, konut piyasası, mal ve ...
Her yıl yaklaşık 84 milyon artan dünya nüfusunun, 2050'de 10 milyara, yüzyılın sonunda da 11,2 milyara yükseleceği tahmin ediliyor. Birleşmiş Milletler (BM) Nüfus Fonunun (UNFPA), geçen yüzyıl ve hâlihazırda dünya nüfusunun durumu ve gelecek 50 ...
MİT ve Özel Kuvvetler uzun süredir terör elebaşları Murat Karayılan ve Cemil Bayık'a operasyon için sahada. İki teröristin paketlenip, Türkiye'ye getirilmesi an meselesi. Milletvekilleri yemin etti ve Meclis’te yeni dönem başladı, bugün de ...
Stockholm Barış Araştırmaları Enstitüsü, geçen yıl dünya genelinde nükleer silahların modernleştirilmesine yönelik çalışmalar artarken, silahlı çatışma bölgelerinde görev yapan barış gücü sayısında düşüş olduğunu açıkladı. İsveç merkezli Stockholm ...
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) "2017 Küresel Eğilimler" raporunda, geçen yıl savaş, şiddet ve zulüm nedeniyle zorla yerinden edilen kişilerin sayısının 68,5 milyon gibi çok yüksek bir rakama çıktığı belirtildi. BM ...
Genel görelilik kuramıyla bilim tarihinde çığır açan Yahudi asıllı Avusturyalı fizikçi Albert Einstein'ın 1920'lerin başında çıktığı Uzak Doğu ve Akdeniz seyahatinde tuttuğu günlüklerde Asya halkları hakkında ırkçı, cinsiyetçi ve yabancı düşmanı bir ...
ABD Başkanı Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un Singapur'da anlaşma imzaladılar. Anlaşma ile ilişkilerin normalleşmesi için önemli bir adım atılırken, Kuzey Kore'nin nükleerden arınma çalışmasını tamamlama sözü verdiği bildirildi. ABD Başkanı ...
Dünyada 152 milyon çocuk, okula gitmek yerine çalışmak zorunda kalıyor. Bu çocuklardan 73 milyonu fiziksel ve zihinsel gelişimlerini olumsuz etkileyen işlerde çalışıyor. Birleşmiş Milletler'in (BM), çocuk işçiliğine karşı farkındalık oluşturmak ...
Kanada’daki G7 Liderler Zirvesi, krizle bitti. Liderler arasındaki gerilimi gösteren fotoğrafa, ABD Başkanı Trump’un attığı tweetler eşlik etti. Trump, Kanada Başbakanı Trudeau’yu “ikiyüzlü ve zayıf” olarak niteleyip, “ABD temsilcilerine sonuç ...
Fransa Cumhurbaşkanlığı Ofisi, gergin geçen G-7 zirvesinin ardından ABD Başkanı Donald Trump'a yönelik sert açıklamalarda bulundu. Açıklamada, "Uluslararası işbirliği öfke krizleri ve düşünülmemiş açıklamalarla dikte edilemez" ifadesi kullanıldı. ...
 • 1
 • 2
 • 3

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

13221 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

HABER BÜLTENİ

Seçkin haberlerden haberdar olmak için haber bültenimize abone olunuz.
E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.
Top
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi...