2 bin şirketi ilgilendiren tarih: Haziran Öne Çıkarılmış

15 milyon doların üzerinde döviz borcu olan 2 bin 118 şirketin merakla beklediği döviz borçluluğu ile ilgili düzenlemeye yönelik Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten tarih açıklaması geldi. Şimşek düzenlemenin Haziran ayına kadar bitirileceğini duyurdu.

Dikkat! Bankadaki paranızı sorgulatmak için son 3 ay! Öne Çıkarılmış

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bankada parası olanlara uyarıda bulundu. 10 yıl boyunca hareketliliğin olmadığı hesaplar zaman aşımına tabi olacak. Zaman aşımına giren hesaplar bankaların kendi internet sitelerinde yayımlanacak ve Mayıs sonuna kadar sorgulama yapılabilecek. Hesabı zaman aşımına girenler için ise son tarih 15 Haziran.

Enerji tasarrufu kampanyası Öne Çıkarılmış

MÜSİAD, kullanılmayan elektrikli eşyaların fişlerinin prizden çekilmesi için "Bekleme yapma fişi çek, Türkiye yılda 2,1 milyar lira kazansın" sloganıyla kampanya başlattı.

Unutkan mudilerin bankalardaki 117 milyon lirası Öne Çıkarılmış

Bankalarda 2017 sonu itibarıyla 10 yıldır işlem yapılmayarak zaman aşımına uğrayan 854 bin 18 adet hesapta yaklaşık 117 milyon lira unutuldu. Zaman aşımına uğraması nedeniyle 2017'de yaklaşık 83 milyon lira TMSF'ye aktarıldı. Mudilerin, unuttukları paralar için 15 Haziran'a kadar bankalara başvurması gerekiyor. Unuttuğunuz paraları sorgulamak da çok kolay.

Okumuş'tan akaryakıtta tasarruf önerileri Öne Çıkarılmış

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası Genel Başkanı İmran Okumuş, akaryakıt tüketimini düşürmek için alınacak önlemleri anlattı.

Türkiye'nin parfüm ithalatı son 5 yılda yaklaşık 206 milyon doları bulurken en çok alım ise 76,9 milyon dolarla Fransa'dan gerçekleştirildi.

Metro, İSTOÇ’u ihya ediyor Öne Çıkarılmış

Metrokent-Kirazlı Metro Hattı (M3), İSTOÇ’ta faaliyet gösteren firmaların yüzünü güldürüyor.

Büyük oynayan KOBİ, büyük destek alacak Öne Çıkarılmış

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), birçok program ile proje ve üretim hedeflerini hayata geçirmek isteyene farklı kalemlerde maddi destek sağlıyor. İşin içine Ar-Ge ve yüksek teknoloji desteği de girince, ödenen meblağ milyonlara ulaşıyor.

e-Ticaret firmalarını korku sardı Öne Çıkarılmış

Mart ayı sonunda büyük bir lansmanla Türkiye’ye girmeye hazırlanan Amazon, diğer e-ticaret sitelerinden yüzde 10 daha az komisyon oranıyla satışlara başlayacağı belirtildi. Toptancı ve satıcılara "hazır olun" mesajı veren Amazon’un mart ayı sonu itibarıyla Türkiye’de test satışlarına başlayacağı belirtildi.

Vergi borcu olanlar dikkat! Öne Çıkarılmış

Vergiye uyumlu ve çok zor durumda olan mükelleflerin borçları, bulundukları şartlara göre 60 aya kadar taksitlendirilebilecek.

Uzakdoğu menşeli 700 bin dolarlık işçi eldivenine ret Öne Çıkarılmış

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ekonomi Bakanlığının ithalatta 17 Temmuz 2017'den bu yana çok daha sıkı bir denetim politikası yürüttüğünü söyledi.

Bankaların 2018 EFT ücretleri Öne Çıkarılmış

Bankada bulunan hesabınızda farklı bir Banka hesabına para göndermek ya da Bankacılık terimi ile EFT yapmak istediğinizde Bankaların havale ve eft ücreti 2018 yılında ne kadar oldu?

Perakende Sektörel Bakış 2018 raporu Öne Çıkarılmış

KPMG, Perakende Sektörel Bakış 2018 raporunu açıkladı. Rapora göre dünyada perakende satış hacmi 25 trilyon dolara dayandı.

Vergi indirimi sürecek Öne Çıkarılmış

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "2017 bütçesi 47.4 milyar lira açık verdi. Bu, Orta Vadeli Program'da revize edilen rakamdan 14.3 milyar lira daha olumlu" dedi. Ağbal, vergi indirimleri konusunda da "Her zaman vatandaş lehine imkan bulduğumuzda bunu yaptık, bundan sonra da yapmaya devam ederiz" dedi.

İşletmelere KDV iadesi müjdesi Öne Çıkarılmış

Maliye Bakanı Ağbal, sonraki dönemlere devreden KDV iadelerinin işletmelerin üzerinde büyük bir yük oluşturduğunu belirterek, "Sonraki döneme devreden KDV'nin iade edilemezliği kuralını kaldırıyoruz." dedi.

İŞKUR’dan tarihi rekor Öne Çıkarılmış

2017 yılında 1 milyon 57 bin kişinin istihdamını gerçekleştirerek rekor kırdı. İŞKUR Genel Müdür Vekili Cafer Uzunkaya, aynı başarının bu yılda yakalanacağını ve teşviklerin fazlasıyla devam edeceğini belirtti.

2017'de toplam 22 milyar liralık şirket evliliği Öne Çıkarılmış

Rekabet Kurumu tarafından geçen yıl rekabet mevzuatı gereğince incelenen birleşme ve devralmaların toplam işlem bedeli yaklaşık 22 milyar 310 milyon lira oldu.

30 milyar dolarlık tasarruf planı! Öne Çıkarılmış

Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı kapsamında alınacak önlemlerle Türkiye’de 2033 yılına kadar toplam 30,2 milyar dolarlık tasarruf sağlanması öngörülüyor. Planı kapsamında tüketicilerin bilinçlendirilmesi ve daha önceki tüketimleriyle kıyaslama yaparak enerji tasarrufu sağlamaları amacıyla elektrik ve doğalgaz faturalarına yeni detaylar eklenecek.

Page 1 of 3

HABER BÜLTENİ

Temizlik ürünü sektörünü ilgilendiren etkinlik, haberlerden haberdar olmak için haber bültenimize abone olunuz. E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.
Top
Web sitemizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu Web sitesini kullanmaya devam ederek, kullanılan çerezlere izin veriyorsunuz. Daha fazla bilgi...