Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/8/d714733661/htdocs/libraries/cms/application/cms.php on line 470
Almanlar, esnafa 5-6 ay vadeli satışa anlam veremiyor

Ekonomi

Almanlar, esnafa 5-6 ay vadeli satışa anlam veremiyor

Betek Boya ve Kimya Sanayi Genel Müdürü Tayfun Küçükoğlu, Alman ortaklarıyla çok iyi geçindiklerini ancak 30 yıldır onlara esnafın neden 5-6 vadeli ürün aldığını anlatamadıklarını söyledi.

Küçükoğlu, bankacılık sektörünün bu durumu çözmek için dağıtım kanallarını daha aktif hale getirmesi gerektiği eleştirisini yaptı.

Betek Boya Genel Müdürü Küçükoğlu, Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde konuştu.

30 yıldır sektörde olduğunu dile getiren Küçükoğlu, Alman ortaklarına 30 yıldır anlatamadıkları bir durumun olduğunu belirterek, bu konu üzerinden bankacılık sektörüne eleştiride bulundu.

Küçükoğlu, "Dağıtım kanallarımızı karşılayabilmek için esnafa 5-6 ay vadeli ürün veriyoruz. Ben Almanlara bunun neden böyle olduğunu bir türlü anlatamadım. Bir türlü nedenini çözemediler. 'Sizde bankacılık sektörü çok iyi neden bu topa bankacılık sektörü girmiyor' diyorlar."

Küçükoğlu, "Sadece Lutthansa ile taşıma yapmak istiyorlardı, onu kırdık 10 yıl önce. Şu anda sadece THY'yi kullanıyorlar. Ancak esnafa 5-6 ay vade ile ürün verilmesi konusunda kendilerini bir türlü ikna edemedik" dedi.

"Dağıtım kanallarına nüfuz edilmesi gerek"

Bankacılık sektörünü bu konuda eleştiren Küçükoğlu, "Bankacılık sektörü esnafımızı daha ucuza finanse edebilir. Kolektif olmamız, güçlerimizi birleştirmemiz lazım. Dağıtım kanallarına bankacılık sektörünün daha çok nüfuz etmesi gerekiyor" şeklinde konuştu.

TBB Başkanı Hüseyin Aydın, bu eleştiri üzerine ise, dağıtım kanallarında daha aktif olmaya başladıklarını söylerken, Tayfun Küçükoğlu da,"Biraz daha hızlı olmalıyız" yanıtını verdi.

Bu makaleyi Paylaş

Yazar hakkında

Sena Er

Politika Muhabiri,

E-posta This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

170 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

HABER BÜLTENİ

Seçkin haberlerden haberdar olmak için haber bültenimize abone olunuz.
E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.
Top
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi...