Taşerona kadro, KİK’i işsiz bırakıyor Öne Çıkarılmış

Kamuda hizmet alımı ihaleleriyle taşeron çalıştırılmasına son verilmesi, en çok Kamu İhale Kurulu’nu (KİK) etkileyecek. Yapılan kanuni değişikliklerle, inceleme kapsamı daralan kurulun, en çok inceleme yaptığı ihalelerin başında yemek, güvenlik, temizlik hizmet alım ihaleleri bulunuyordu.

KOSGEB'den KOBİ'lere 1,7 milyar lira Öne Çıkarılmış

KOSGEB Başkanı Uzkurt, "Geçen yıl revize edilmiş bütçemiz 2 milyar liraydı. Kredi faiz destek ödemeleri de dahil, bu paranın 1,7 milyar lirası destekler için kullanıldı." dedi.

İş arama izni ücreti Öne Çıkarılmış

İşveren ve işçilerin en merak ettiği konulardan biri de izin konusu. Yıllık izin, haftalık izin, ücretsiz izin, yol izni, süt izni gibi çeşitli seçenekler varken en dikkat çeken izin konusu “İş arama izni”yle ilgili olan. Yani işten çıkarılacak olan işçiye işveren tarafından iş arama izni veriliyor. İş arama izni vermeyen işveren, bunun ücretini çalışana ödemek zorunda.

Halı yıkamacılar kazan kaldırdı Öne Çıkarılmış

Halı yıkamacılar ikiye bölündü. Halı Yıkamacılar Konfederasyonu’nun yanında olanlar 3308 Sayılı Kanun’a tepki gösterirken bu kanının çıkarılmasına vesile olanları da rantçı ve tekelleşme zihniyetli olarak suçluyor.

Yeni Taşeron Yasası, işçiler için memnuniyetle karşılanırken, özellikle temizlik ve temizlik ürünü satan firmalar için kâbus oldu.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci "Bonoyla ve senetle ilgili karekodlu çek sistemine benzer bir yapıyı oluşturma adına bakanlığımız ve Bankalar Birliği bir çalışma yürütüyor. 2018 yılı içinde bu çalışmayı nihayetlendirerek sizlerle paylaşacağız" dedi

Şubat 2018 Vergi Takvimi Öne Çıkarılmış

Şubat ayında firmaları bekleyen vergilerin ödeme takvimini sizler için hazırladık. Şubat ayı içinde ödemeniz ve beyan etmeniz gereken vergiler ve tarihleri şöyle:

Sürekli büyüyen ve gelişen yapısıyla Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan sektörlerinin başında gelen, tesis yönetim sektörünün önde gelen 15 firması bir araya gelerek, kısa adı TRFMA olan Tesis Yönetim Derneği, kısa bir süre önce kurulmasına rağmen çalışmalara hızlı başladı.

E-ticaret 2021'de 4.5 trilyon $ olacak Öne Çıkarılmış

Dünyada perakende sektörünün satış hacmi 25 trilyon dolara dayandı. Bu rakam içinde perakende e-ticaret satışları 2.4 trilyon doları buldu. Küresel e-ticaretin toplam perakende satışları içerisindeki payı 2011’de yüzde 3.6 iken 2017’de yüzde 10’u geçti.

Bor madeni ile pas önleyici Öne Çıkarılmış

Geliştirdikleri pas önleyici çözeltiyle bor madenini katma değere dönüştürmeyi amaçlayan Düzce Üniversitesinde görevli araştırmacılar, hazırladıkları 50'nin üzerinde bileşikten paslanmaya karşı yüksek etki gösteren 4 çözeltinin patentini aldı.

Meslek liseliye kısa dönem askerlik Öne Çıkarılmış

Meslek liselilerin yüzde 80’inin sanayide çalışmak istemediğine dikkat çeken TİAD Başkanı Hakan Aydoğdu, "Kalan da askerlik nedeniyle üniversiteye gitmek istiyor. Bu sorunu aşmak için meslek liseliye kısa dönem askerlik getirilmeli" dedi.

Euler Hermes “Uluslararası Tahsilatı Zorluğu Raporu”nu yayınladı. İsveç, Almanya ve Hollanda sırasıyla 29, 31 ve 33 puan alarak en kolay alacak tahsilatı yapılan ülkelerin başında yer alırken Türkiye, 50 ülkenin bulunduğu listede tahsilat zorluğu yaşanan 14. ülke olarak sıralamaya girdi.

Yeni destekler yolda Öne Çıkarılmış

Maliye Bakanı Ağbal, Başbakan Yıldırım'ın yatırım harcaması artışı için verilecek yeni destekleri açıklayacağını söyledi.

E-ticarette ‘Güven Damgası’ başlıyor Öne Çıkarılmış

Elektronik ticarette satış sürecinin güvenli olduğunu gösteren “güven damgası” uygulamaya giriyor. Sektörde çıtayı yükselteceği öngörülen güven damgasının bu ay uygulamaya girmesi bekleniyor.

Halı yıkama sektörünün bir araya gelip, dernek ve birlik olma konusunda ilk adımın atıldığı Antalya toplantılarının 14.’sü gerçekleştirildi.

Karşılıksız çeke karekod çelmesi Öne Çıkarılmış

Bankalarca basılan karekodlu çek miktarının 25 milyona ulaştığını bildiren Bakan Tüfenkci, karakodlu çek raporunun karşılıksız çek oranında 1,7 puanlık gerileme sağladığını duyurdu.

2 bin 520 temizlik elemanı aranıyor Öne Çıkarılmış

İkinci İstihdam Seferberliği tam gaz devam ediyor. İstihdam seferberliğinde ikinci aşama için sağlanan teşvikler yasalaşma yolunda ilerlerken hem özel sektör hem de kamu, eleman alımlarına devam ediyor.

İstanbul Ticaret Odası, dış ticaret, teşvik, destek, ruhsat, istihdam ve vergi gibi mevzuatı ilgilendiren her türlü bilgiyi tek bir ofiste vermeye başladı.

Page 1 of 4

HABER BÜLTENİ

Temizlik ürünü sektörünü ilgilendiren etkinlik, haberlerden haberdar olmak için haber bültenimize abone olunuz. E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.
Top
Web sitemizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu Web sitesini kullanmaya devam ederek, kullanılan çerezlere izin veriyorsunuz. Daha fazla bilgi...