BEDELLİ ASKERLİK MAYIN TARLASI GİBİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, 24 Haziran seçimleri ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Ellerine gelen son anketlerle ilgili de ilk kez konuşan Yazıcı, ""Bize ulaşan veriler itibarı ile 24 Haziran'da Recep Tayyip Erdoğan'ın sistemin ilk Cumhurbaşkanı seçileceği yönünde" şeklinde konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, ellerine ulaşan son anketi ilk kez açıklayarak "Bize ulaşan veriler itibarı ile 24 Haziran'da Recep Tayyip Erdoğan'ın sistemin ilk Cumhurbaşkanı seçileceği

 Yazıcı, Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nde ittifakın doğal bir uzantı olduğunu belirterek, "Yüzde 50+1 oy almış bir parti yok. Biz buna yaklaştık ama, bunun üzeri bir oy alınmış değil. Politikalar, bakışlar itibarı ile yakınlaşan partiler ittifak yapabiliyor. Cumhur İttifakı'nın millette kabul gördüğünü görüyoruz. Millet bunu kıymetli buluyor" dedi.

Ellerindeki anketi de açıkladı

Seçimlere yönelik çalışmalarının yanı sıra ellerine ulaşan verileri de açıklayan Yazıcı, şöyle devam etti:

"Bize ulaşan veriler itibarı ile 24 Haziran'da sistemin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçileceği yönünde. Milletin bunu ertelemeyeceği, 24 Haziran'da bitireceği görülüyor. Bazı eleştiriler olsa da, sandığa gidince fotoğrafın büyüğüne bakıyorlar. Seçim 24 Haziran akşamı inşallah tamamlanacak."

Bedelli askerlik mayın tarlası gibi

"Bedelli askerlik konusu mayınlı bir tarla gibi" diyen Yazıcı, "5 milyonu aşkın beklentisi olduğu söyleniyor. Askerlik çağı gelip de, yapamamış olan var. Bir kısımda da işini gücünü bırakıp gitmek istemeyenler var. Şehitlerimizin olduğu ortamda düzenleme yapmak kolay gözükmüyor" ifadesini kullandı.

Son Düzenlenme Pazartesi, 04 Haziran 2018 15:17
Bu makaleyi Paylaş

Yazar hakkında

Sena Er

Muhabir, Öğrenci

E-posta This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

134 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

HABER BÜLTENİ

Seçkin haberlerden haberdar olmak için haber bültenimize abone olunuz.
E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.
Top
Web sitemizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu Web sitesini kullanmaya devam ederek, kullanılan çerezlere izin veriyorsunuz. Daha fazla bilgi...