E-ticarette toptan satış fiyaskosu

2017 yılında e-ticaret girişimlerinin yüzde 85'i en az yaptıkları yatırım kadar kazanç sağladı.

100'den fazla e-ticaret girişimcisinin katılımıyla ilk kez gerçekleştirilen E-ticaret Görünüm Araştırması'nın sonuçları açıklandı. E-ticaret sektörünün 2017 karnesini ve 2018 yılı beklentilerini e-ticaret sektörü oyuncularının gözünden değerlendiren araştırma, e-ticaretin karlı olmaya devam ettiğini ve 2018'den beklentilerin büyük olduğunu ortaya koyuyor.

İnternet pazar yerleri en popüler satış kanalı

Araştırmaya göre, çoğunlukla fiziksel mağazacılık da yaptığını belirten katılımcılar, yüzde 70'i 5 yıldan daha kısa bir süredir sanal dünyada.

Şirketler e-ticarette özellikle pazar yerlerinde satış yapıyor. Ayrıca katılımcıların yalnızca yüzde 40'ı özgün bir e-ticaret sitesine sahip.

Katılımcılar; fiziksel, toptan ya da e-ticaret satış kanallarını dikkate aldıklarında en çok geliri e-ticaret üzerinden elde ettiklerini belirtiyor.

E-ticaret üzerinden daha çok gelir elde ettiğini ifade eden katılımcıların oranı yüzde 55 iken, fiziksel satışlardan daha fazla gelir elde ettiğini belirtenlerin oranı yüzde 20, toptan satışın oranı ise yüzde 25 ile çok daha düşük bir paya sahip.

Son Düzenlenme Pazartesi, 19 Şubat 2018 17:22
Bu makaleyi Paylaş

Yazar hakkında

İpek Küçük

Öğretmen, Muhabir

E-posta This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

138 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

HABER BÜLTENİ

Seçkin haberlerden haberdar olmak için haber bültenimize abone olunuz.
E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.
Top
Web sitemizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu Web sitesini kullanmaya devam ederek, kullanılan çerezlere izin veriyorsunuz. Daha fazla bilgi...