Hizmet ve lojistik sektöründe faaliyet gösteren MFA, Şubat 2018 tarihi itibariyle Euroclean ile ortak oldu.

KİMYA SEKTÖRÜNDEKİ CARİ AÇIK 20–25 MİLYAR DOLAR Öne Çıkarılmış

Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı Ahmet Cemal Dördüncü, "Kimya sektöründeki cari açığımız 20–25 milyar dolar civarlarında. Dolayısıyla cari açığımızı hem kapatmak hem de yüksek teknolojiye, inovasyona dayanan çok daha artı değerli ürünler üretmek lazım" dedi.

CAM TAVANI KIRAN KADIN ORANI 5'DE 1 Öne Çıkarılmış

Kadınların iş hayatında önüne çıkarılan engeller ‘cam tavan’ ifadesiyle tanımlanıyor. Korn Ferry’nin 33 ülkede yaptığı araştırmaya göre Türkiye’de özel sektör şirketlerinde görev alan üst düzey yöneticilerin yüzde 82.1’i erkek, yüzde 17.9’u kadın.

KİMYA İHRACATINDA HEDEF KALICI İKİNCİLİK Öne Çıkarılmış

Galatasaraylılardan affını istedi, kimyada hedefi kalıcı ikincilik. Kimya sektörüne hizmet vermek için GSYİAD’dan affını isteyen Adil Pelister, adaylığını koyduğu İKMİB’de başkan olursa hedefi kimya ihracatını kalıcı ikinciliğe getirmek.

365 oda ve borsada seçim heyecanı Öne Çıkarılmış

365 oda ve borsa yeni başkanını belirleyecek. Oda ve borsalarda seçim yarışı nisan ayından itibaren başlıyor. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa başta olmak üzere 81 ilde ticaret ve sanayi odaları ile borsalarda başkanların büyük bölümü yeniden aday.

Dünyanın en zengin 102 iş kadınının 64’ü Çinli Öne Çıkarılmış

Hurun araştırma şirketinin yayımladığı 2018 küresel zenginlik raporunda, servetlerini kendi çabalarıyla kazanan kadınlar listesinin ilk 4 sırasında Çinli iş kadınları yer aldı.

"En zengin 100 Türk" listesi açıklandı Öne Çıkarılmış

Forbes Türkiye 'En Zengin 100 Türk' listesini açıkladı. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, 4,8 milyar dolarlık kişisel serveti ile Forbes'in "En Zengin 100 Türk" listesinde birinci oldu.

Bunu yapan işten kovulur Öne Çıkarılmış

Çalışanlar işe girerken CV'lerinde doldurdukları bilgilerin doğruluğundan emin olmalılar. Örneğin üniversiteden mezun olduğunu belirten bir kişi, işe girdikten sonra yalan söylediği ortaya çıkarsa tazminatsız çıkartılabilir.

İş dünyası dövizle borçlanmak istemiyor Öne Çıkarılmış

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bilecik, "Önemli bir farkındalık oluştu. Pek çok şirket, kur riskini yönetmek konusunda eskiye kıyasla çok daha dikkatli davranıyor. Bankalar da oldukça ihtiyatlı. İş dünyası da dövizle borçlanmak istemiyor." dedi.

İyi elemanları kaçırmamak için yapmamanız gerekenler Öne Çıkarılmış

Yöneticilerin, en iyi çalışanlarının işten ayrılmasıyla ilgili yakınmalarına hepiniz tanıklık etmişsinizdir. Hatta belki o yöneticilerden biri de sizsiniz.

"Temizlik sektörü çift haneli büyüyecek" Öne Çıkarılmış

Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayicileri Derneği (KTSD) Başkanı Ahmet Pura, "Türkiye kozmetik ürün tüketiminin 2018 yılında çift haneli büyümesini bekliyoruz." dedi.

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

35 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

HABER BÜLTENİ

Seçkin haberlerden haberdar olmak için haber bültenimize abone olunuz.
E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.
Top
Web sitemizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu Web sitesini kullanmaya devam ederek, kullanılan çerezlere izin veriyorsunuz. Daha fazla bilgi...