İş Dünyası

İŞADAMI ERDOĞAN DEMİRÖREN VEFAT ETTİ

Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören, akşam saatlerinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Demirören, Çağlayan'da bulunan hastanede yoğun bakımda tedavi görürken vefat etti.

En son Doğan Yayın Grubu'nu satın almasıyla gündemde olan Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefat etti. Demirören son bir yıldır rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu.

Aldığımız bilgiye göre Demirören, dün akşam saatlerinde rahatsızlanarak İstanbul Çağlayan'da bulunan Şişli Florance Nightingale Hastanesi'ne kaldırıldı. Yenisafak.com'un ulaştığı hastane yetkilileri Erdoğan Demirören'in vefat ettiğini söyledi.

 

ERDOĞAN DEMİRÖRENİN ÖLÜM SEBEBİ

Şişli Florance Nightingale Tıbbi Direktörü Uzm. Dr. Özgür Şamilgil, "Solunum yetersizliği nedeniyle tedavi altında olan Sayın Erdoğan, ailesi ve hastanemizin tüm personelinin yoğun çabasıyla yaşamını sürdürmüştür. Saat 11.53'te vefat etmiştir. Tüm ülkemize baş sağlığı diliyoruz. 31 Mayıs 2018 tarihinde kendisi yoğun bakıma alınmıştır. Bugüne kadar da tedavisi sürdürülmüştür" açıklamasını yaptı.

CENAZESİ PAZAR GÜNÜ KALDIRILACAK

Demirören Grubu'ndan hastanede yapılan açıklamada, "Demirören ailesi olarak cenaze töreniyle ilgili açıklamayı yapacağız ama Pazar günü öğle namazını müteakip Fatih Camii olarak düşünüyoruz" denildi.

Erdoğan Demirören, en son Doğan Yayın Grubu'nun devir teslim töreninde Aydın Doğan ile biraraya gelmişti.

ERDOĞAN DEMİRÖREN KİMDİR?

Erdoğan Demirören, 28 Ağustos 1938 tarihinde Bursa'nın İnegöl ilçesinde doğdu. Saint Benoit Lisesi orta bölümünden mezunu oldu. Oğlu Yıldırım Demirören ise Beşiktaş Kulübü'nün eski Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanıdır.

1956-57 senelerinde Beşiktaş'ta ve Emniyet'te profesyonel olarak futbol oynadı. Babası Şükrü Demirören`in 1957 yılında vefatı neticesinde babasının kurucusu olduğu Sirkeci de Oto Yedek Parça İthalatı ve Pazarlaması konusunda faaliyette bulunan "Kolaylık Oto" Müessesinin başına geçmiştir. Ve o tarihten bugüne kadar çalışmaları genişleyerek devam etmektedir. Türkiye'nin ilk gaz şirketini 1971'de devren satın aldı. Yaptığı yatırımlarla gaz sektörünü, Türkiye'nin en büyük sektörü haline getirdi. Bir anda kırk sekiz şirkete çıktı, çok genişledi. 1980'de açıklanan 24 Ocak Kararları'ndan sonra ise küçülmeye karar verdi. Şu an şirketlerinde ait 804 vasıta ve dört gemi var.

YÜRÜME ENGELLİLERE 12 BİN ARABA DAĞITTI

Bugüne kadar yürüme engelliler için on iki bin araba dağıttı. Demirören Grubu'nun başında yer alan Erdoğan Demirören, uzun yıllardır Kanlıca ile Anadolu Hisarı arasında bulunan Marki Ahmet Necip Bey Yalısı'nda oturuyor.

Tülin Demirören ile Evli olan Erdoğan Demirören 3 çocuk babasıdır.

Bu makaleyi Paylaş

Yazar hakkında

Murat Küçük

Muhabir

E-posta This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

113 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

HABER BÜLTENİ

Seçkin haberlerden haberdar olmak için haber bültenimize abone olunuz.
E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.
Top
Web sitemizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu Web sitesini kullanmaya devam ederek, kullanılan çerezlere izin veriyorsunuz. Daha fazla bilgi...