Hangi burç temizlikte ne kadar iyi? Öne Çıkarılmış

Astrolojiye ilgi duyan ya da duymasa bile göz ucuyla günlük falını okuyan kişi sayısı oldukça yüksektir. Doğum tarihlerine ve yükselen burçlarına bakarak insanlar kendilerini keşfetmeyi sever. Aşk, para, kariyer, sağlık ve benzeri birçok konuda günlük, aylık, yıllık yorumlar bulmak mümkün.

Cep telefonuna anormal para ödendi Öne Çıkarılmış

Türkiye'de, 2007-2017 döneminde ithal edilen cep telefonu için ödenen tutar, İstanbul Yeni Havalimanı maliyetinin yaklaşık 2 katına ulaştı. İthal edilen telefon sayısı bu dönemde 142,4 milyona ulaşırken, ödenen tutar ise 23,7 milyar dolar oldu.

Güçlü bir lider misiniz? Öne Çıkarılmış

Başarılı bir kariyer sahibi olmak istiyorsanız ihtiyacınız olan şeyler sadece iyi bir fikir ve düzenli bir çalışma sistemi değildir, yanınızda doğru insanların bulunması da gerekir.

Temizlikte ne kadar profesyoneliz? Öne Çıkarılmış

Kurumsal şirketlerin, fabrikaların, evlerin ve diğer yerlerin en büyük sorunu olan temizlik söz konusu olunca işin içinden zaman zaman çıkılmadığı anlar olur.

Garanti Bankası’nın, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Ekonomist dergisi iş birliğiyle 11. kez düzenlediği, “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nın” kazananı, 1K Kimya’nın kurucusu “Sevginar Baştekin” oldu.

Tuvalet temizliğinde temel unsurlar Öne Çıkarılmış

Tuvaletlerin temizlenmesi, kullanılan kimyasallar ve prosedürler nedeniyle günlük olarak en karmaşık ve zorlayıcı görevlerden biridir. Aynı zamanda vakumlama veya nemli nemlendirme ile karşılaştırıldığında endüstri saat standartlarına dayanan en yavaş görevlerden biridir. Diğer alanlara kıyasla küçük bir kare görüntüye sahip olan tuvaletlerin her bakıma her seferinde temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi çok önemlidir. Tuvaletin boyutuna bakılmaksızın temel adımlar aynı olsa da en etkili en etkili araçların ve prosedürlerin en iyi sonuç için kullanılması önemlidir.

Cep telefonu faturasını düşürme yöntemleri Öne Çıkarılmış

Elimizden düşürmediğimiz cep telefonlarının faturalarındaki tarife ve paketler kafa karıştırıyor. Abonelerin istemeden yüksek faturalar ödemesiyle sonuçlanan bu karışıklık için bir detoks rehberi hazırladık. 7 adımlık önerilerimizi takip ederek cep telefonu faturalarınızı düşürebilirsiniz.

Sabahları erken kalkamıyor musunuz? Öne Çıkarılmış

Sabahları kalma saatinizi erkene alma kararını vermiş olabilirsiniz, çünkü güne 1 veya 2 saat erken başlamak gün içerisinde yapmak istedikleriniz için size ekstra zaman tanıyacaktır. Ancak erken kalkma kararını almak ile gerçekten bu kararı pratiğe dökmek çok ayrı şeylerdir.

İş hayatından çok çabuk sıkılıp sık sık iş değiştiren gençler, şirketlerin insan kaynağı maliyetini yüzde 34 artırıyor. Buna savaş açan firmalar, çalışan bağlılığı konusunda çözümler geliştiriyor.

87 bin yabancıya iş kapısı olduk Öne Çıkarılmış

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca geçen yıl 87 bin yabancıya çalışma izni verilirken, izin verilenler arasında 20 bin 970 kişi sayısı ile Suriyeliler ilk sırada yer aldı.

Yapay zeka ve içerik pazarlamasındaki etkileri Öne Çıkarılmış

Yapay zekanın gelişimi, içerik pazarlamasına 4 şekilde etki etmektedir. Peki bu sizin için ne anlama geliyor?

458 milyon 339 bin 669 kez kullandık Öne Çıkarılmış

Köprü ve otoyollardan geçen yıl sonu itibarıyla Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ve Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) kullanılarak toplam 458 milyon 339 bin 669 araç geçişi oldu.

Sigortadaki parasını unutanlar 175 bini geçti Öne Çıkarılmış

Bu yıl 175 binden fazla sigortalı, 45 milyon lirayı aşkın parasını sigorta şirketlerinde bıraktı. Geçen yıl 124 bin kişi, hayat poliçesinde biriken parasını ya da aracının hasar alacağını sigorta şirketlerinden tahsil etmeyi unuttu.

Kimlere ve kaç para devlet desteği var? Öne Çıkarılmış

Yaşlılardan hasta bakanlara, annelerden gençlere, işsizlerden iş arayanlara, evlenenlerden ev alanlara kadar hemen her kesime devlet desteği var. Kimine toplu para, kimine de aylık destek sağlanıyor.

Para İnsanı Değiştiriyor mu? Öne Çıkarılmış

Zenginlerin daha cimri ve az güvenilir olduğu düşüncesi ne kadar doğru? Araştırmalar, en yoksullar ile en zenginlerin orta kesimlere oranla çok daha fazla bağış yaptığını gösteriyor.

IBAN numarasını öğrenmenin yolu Öne Çıkarılmış

Para transferlerinin yanlış hesap numaralarına yapılmasını önlemek amacıyla ilk olarak Avrupa Birliği ülkelerinde kullanılmaya başlanmış bir hesap numarası standardı olan IBAN tüm Avrupa'da ve dünyada kullanılıyor. Bu sistemle banka hesap numaralarına tüm dünyada kullanılabilecek bir ortak standart getirildi. Peki IBAN numarasını öğrenmenin yolu nedir, IBAN sorgulama nasıl yapılır? İşte IBAN hakkındaki tüm bilgiler...

IBAN, bankalardaki mevcut müşteri hesaplarının yerine kullanılacak olan ve para transferlerinin hızlı, hatasız ve az maliyetle gerçekleştirilmesi amacıyla belirli bir standarda göre oluşturulan uluslararası banka hesap numarasıdır. IBAN'a ilişkin söz konusu standarda göre, ülke genelinde standart uzunlukta ve yapıda bir banka müşteri hesap numarası oluşturulması gerekmektedir. Her ülkenin IBAN numarası uzunluğu farklı ancak en fazla 34 karakterden oluşmaktadır. Bugün Avrupa Birliği ülkelerinin yanı sıra birçok ülkede de IBAN kullanılmaktadır.

Her banka müşterisinin IBAN'ı var mı?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nca hazırlanan IBAN Tebliği gereğince Türkiye'deki tüm bankalar müşterilerinin para hareketine konu olan mevcut hesapları için IBAN üretmiş durumdadırlar.

IBAN numarasını öğrenmenin yolu nedir?

Müşteriler, mevcut hesap numaraları yerine kullanılacak olan ve kendi bankasınca üretilmiş olan IBAN'ı hesaplarının bulunduğu banka şubesinden veya bankaların internet sitelerinden temin edebilirler.

IBAN nasıl kullanılır?

  1. Her banka, müşterisinin para transferine konu hesabı için IBAN'ı üretmiş durumdadır ve müşterisine bildirir.
  2. Parayı alacak olan kişi (ALICI) kendi hesap numarasına ait IBAN'ı parayı gönderecek olan kişiye (GÖNDERİCİ) bildirir.
  3. Gönderici, alıcının IBAN'ını kendi bankasına bildirir ve para transfer emrini verir.
  4. Göndericinin bankası bu IBAN'ı doğrular ve alıcının IBAN'ına para transferini gerçekleştirir.

IBAN doğrulaması nedir?

IBAN doğrulaması, IBAN'ın ISO 13616 no.lu standarda göre uygun formatta oluşturulup oluşturulmadığını kontrol eden bir uygulama Bir başka ülkeye ya da bankaya para transferi yapmak isteyen bir müşteri, alıcının IBAN'ını gönderici bankaya verdiğinde, transfer yapılmadan önce alıcının IBAN'ı gönderici banka tarafından kontrol edilir. IBAN yanlış ise para karşı bankaya gönderilmez ve yanlış işlem engellenir. Para transferinden önce yapılan IBAN doğrulaması sadece geçerli bir IBAN kullanıldığını göstermekte, kişi ile hesap numarasını eşleştirmemektedir.

Para göndermek istediğim kişinin IBAN'ını öğrenemiyorsam ne yapmalıyım?

Para transferi yapmak istediğiniz kişinin IBAN'ını öğrenemiyorsanız, transferi gerçekleştirmeden önce alıcının IBAN'ını bilmediğinize ilişkin yazılı beyan vermeniz gerekmektedir.

 

Açık ofiste mutlu olmanın 8 formülü Öne Çıkarılmış

Son 10 yıldır iş verenlerin gözdesi durumuna gelen bir ofis türü var: açık ofis. Peki nedir bu açık ofis ve iş verenler neden şirketlerinin iç dizaynını değiştirerek açık ofise geçiyorlar? Öncelikle açık ofisler daha az alanda daha fazla kişinin çalışmasına olanak sağlayarak yapı maliyetini önemli ölçüde indirirler. Tabi ki tek sebep bu değil, birçok iş veren açık ofiste çalışanların göz önünde olduğunu ve daha kontrol edilebildiklerini düşünüyor.

Rekabet Kurumu, UPS ve UPS'ten uluslararası taşımacılık hizmeti alarak yeniden satış yapan dokuz kargo taşımacılık şirketi hakkında müşteri paylaşımı yaparak Rekabetin Korunması Kanunu'nu ihlal ettikleri gerekçesiyle soruşturma başlattı.

Page 1 of 2

HABER BÜLTENİ

Temizlik ürünü sektörünü ilgilendiren etkinlik, haberlerden haberdar olmak için haber bültenimize abone olunuz. E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.
Top
Web sitemizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu Web sitesini kullanmaya devam ederek, kullanılan çerezlere izin veriyorsunuz. Daha fazla bilgi...