İSTOÇ, “Fenerbahçeliyim” dedi Öne Çıkarılmış

İstanbul’da temizlik ürünleri sektörünün kalbi konumundaki İSTOÇ’da işyeri sahibi olan, çalışan veya alışveriş yapanlara “Hangi futbol takımının sempatizanısınız?” diye sorduk.

Futbolda Avrupa'nın en borçlu 3. ülkesiyiz Öne Çıkarılmış

UEFA'nın 2016 yılı bütçe raporuna göre Türkiye, Avrupa futbolunda net borç miktarı en yüksek üçüncü ülke oldu. Avrupa futbolunda en çok gelir elde eden ülkeler sıralamasında ise Türkiye 734 milyon euro ile 6'ncı sıranın sahibi oldu.

Türkiye artık futboldan da para kazanıyor Öne Çıkarılmış

Son yıllarda hızlı bir büyüme temposu yakalayan Türk futbol endüstrisi artık transferde de para kazanır duruma geldi. Devre arası transfer sezonunun bitmesiyle birlikte ortaya çıkan bilançoya göre, Süper Lig takımları ilk kez artı verdi. 2017-2018 futbol sezonunda yaz ve kış transferlerine 113 milyon Euro harcayan Türk kulüpleri, 126 milyon Euro’luk da futbolcu sattı.

Borsa liginin şampiyonu Trabzonspor Öne Çıkarılmış

Borsa İstanbul'da işlem gören spor şirketleri arasında ocak ayını yüzde 3,64 yükselişle tamamlayan Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği AŞ, yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi oldu.

860 milyon TL'lik servet kaybettiler Öne Çıkarılmış

Dört büyüklerin son iki sezonda gelir ve giderlerinin araştırıldığı rapora göre, üst üste iki şampiyonluk yaşayan Beşiktaş sadece bir sezonda kâra geçerken, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor iki sezon toplamında yaklaşık 860 milyon lira eksiye düştü.

Futbolda performansa dayalı ücret dönemi Öne Çıkarılmış

Son yıllarda hızlı bir büyüme yakalayan ve 20 milyar Euro’luk büyüklüğe ulaşan Avrupa futbol endüstrisinde, oyuncuların kazandığı ücretlerde değişikliğe gidiliyor. Son dönemde transfer sözleşmelerine ‘performans primi’ maddesi ekleniyor. Bu değişiklik hem oyuncuların ücreti hem de kulüplerin giderlerini dengelemek için tercih ediliyor.

Beşiktaş hisseleri, Beşiktaş futbol takımının Fenerbahçe galibiyetinin ardından şampiyonluk iddiasını güçlü bir şekilde sürdürmesi nedeniyle haftaya yüzde 2 yükselişle başladı.

Beşiktaş'tan, geliriyle dünya devlerine de gol Öne Çıkarılmış

Gelirlerini yüzde 42 artıran Beşiktaş, bu alanda Real Madrid, Bayern Münih, Chelsea gibi Avrupa'nın devlerini gerisinde bıraktı. KPMG Football Benchmark ekibi Avrupa'nın 12 şampiyonunun finansal performansını inceledi. Gelirlerini yüzde 42 artıran Beşiktaş, bu alanda Real Madrid, Bayern Münih, Chelsea gibi Avrupa'nın devlerini gerisinde bıraktı.

Yayın gelirlerinde nal topladık Öne Çıkarılmış

İngiltere Premier Ligi, Avrupalı kulüplerle arayı açmaya devam ediyor. Avrupa’nın en çok kazanan 20 kulübü arasında 10 İngiliz takımı var. Bu 20 kulübün toplam kazancı ise 7.9 milyar Euro’yu buluyor. Toplam kazancın 3.8 milyar Euro’su İngiliz kulüplerin kasasına giriyor.

İTO verilerine göre, geçen ay İstanbul'da perakende fiyatı en fazla artan harcama kalemi yüzde 18,80 ile maç giriş ücreti oldu.

Galatasaray'ın borcu 1 milyar 61 milyon lira Öne Çıkarılmış

Galatasaray Kulübünün ve bağlı ortaklıklarının 31 Aralık 2017 itibarıyla borç alacak farkının 1 milyar 61 milyon lira olduğu açıklandı.

Vergi teşviği futbolculara yaradı Öne Çıkarılmış

Hükümetin vergi teşviği futbolculara yaradı. Yüzde 99'u futbolculardan oluşan sporculara, 2017'de 259 milyon liralık vergi indirimi yapıldı.

HABER BÜLTENİ

Temizlik ürünü sektörünü ilgilendiren etkinlik, haberlerden haberdar olmak için haber bültenimize abone olunuz. E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.
Top
Web sitemizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu Web sitesini kullanmaya devam ederek, kullanılan çerezlere izin veriyorsunuz. Daha fazla bilgi...