Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/8/d714733661/htdocs/libraries/cms/application/cms.php on line 470
15 TEMMUZ'DAN SONRA DELİKANLILIK YAPMAK KOLAY

Spor

15 TEMMUZ'DAN SONRA DELİKANLILIK YAPMAK KOLAY

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ali Koç’un sözlerine sert tepki gösterdi: “3 Temmuz’da kaçmadım” diyorsun. Sen Mayıs 2012’de bıraktığında ben tutukluydum. 2015’te yeniden yargılama oldu. 2016’dan beri kumpas davası sürüyor, bir gün geldin mi? 17/25 Aralık, 15 Temmuz sonrası ortaya çıkıp delikanlılık yapmak kolay, öncesinde sen neredeydin?”

 

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, gazetecilerle yaptığı sohbette, başkan adayı Ali Koç’un sözlerine sert tepki gösterdi. “Bir insanın içinde bulunduğu en tehlikeli durum, söylediği yalana kendisinin inanması ve yalanı alkışlandığında yalan söylemeyi alışkanlık haline getirmesidir” diyen Aziz Yıldırım, “Bila bedel üyelik’ dedi. Kendisine yazı ile sorduk. O da ‘Ben sadece dedikoduları dillendirdim. Başkan ve yönetim asla hukuka ve tüzüğe aykırı iş yapmaz dedim’ diye yazılı cevap verdi” ifadesini kullandı. Koç’un üye bilgilerinin kendisine verilmediği yönündeki açıklamalara da cevap veren Yıldırım, “Verilmesi mümkün üye bilgileri verilmedi, mağdurum’ dedi ve sonra ‘Başkan ve yönetim haklı yasal olarak verilmesi mümkün değil, ben de olsam veremem’ dedi” yanıtını verdi.

Aziz Yıldırım, “3 Temmuz’da kaçmadım” diyen Ali Koç’a “Sen Mayıs 2012’de bıraktığında ben tutukluydum. Tam dört ay sonra tahliye oldum. 2015’te yeniden yargılama oldu. Sen neredeydin? 2016 yılından beri kumpas davası sürüyor, bir gün geldin mi? 17/25 Aralık, 15 Temmuz sonrası ortaya çıkıp delikanlılık yapmak kolay, öncesinde sen neredeydin?” sorusunu yöneltti.

Mağdur edebiyatını bırak

Ali Koç’un mağdur edebiyatı yaptığını ileri süren Aziz Yıldırım, şunları söyledi;

“Kapalı kapılar ardında söylenen hiçbir şey yok. İlk kez basına açık konuşma yapınca kapalı toplantılarını ve o toplantılarda dillendirdiklerini unuttun. Aziz Yıldırım, yüzüne söyleyemeyeceği bir şeyi arkadan söylemez. Fetö’nün savcısına, hâkimine, polisine korkmadan inandığını söyleyen Aziz Yıldırım, neye inanıyorsa her yerde onu söyler. Mağdur edebiyatını bırak. Koç ailesinin temsilcisi olan sen, hangi mağduriyetten söz ediyorsun? Sen bugüne kadar ne mağduriyet yaşadın? Mağduriyet kelimesinin anlamını bilir misin? Samimiyetsizlik diyorsun, kameralar önünde ‘Başkanımıza hakaret etmeyin’ deyip, sonra da sosyal medyadaki, 7/24 Fenerbahçe’yi itibarsızlaştıran ve hep aynı dili kullanan hesaplara teşekkür etmek mi samimiyet?”

Öğrendiklerini unutmuşsun

Aziz Yıldırım, Ali Koç’un altyapı projesini çaldılar iddiasına şu cevabı verdi;

“Akademi kavramı Ali beyin buluşu imiş, biz onun projesini çalmışız. Ali bey, 2012 den beri futbolun çok dışında kalmışsın. Hatta görev sürende öğrendiklerini bile unutmuşsun. Akademi kavramı UEFA’nın altyapı liglerine 2008’de verdiği isimdir. Akademi konusu bir kulüp projesidir, seçim vaadi değildir. Ayrıca biz kimiz, siz kimsiniz? Konuşmalarına hep ‘Biz açıkladık, bizim projemiz’ şeklinde başlıyor, siz başka bir kulüp mü kuracaksınız, hani her şey Fenerbahçe içindi? Fenerbahçe Başkanı ve yönetimini ‘çalmakla’ itham etmeniz hangi edep değerleriyle bağdaşıyor?’ Nedir bu küçük dağları ben yarattım havası, hem de daha henüz başkan adayıyken? Ayrıca, ortaya henüz bir proje koyduğunuzu da görmedik, neyi sahiplenecekmişiz?”

Sözünden dönen sensin Ali Koç

 “Her şeyimiz doğal, organik” diyorsun. Sosyal medyada teşekkür ettiğin troller de mi doğal? Anamıza avradımıza her gün sayısız küfür eden troller?

“Kombinelerin çıktığı hafta, sizlerden söz istiyorum, kombine kalmayacak” diyorsun. “Peki ya başkan olamazsan? 2 yıldır yaptığınız gibi, maça gitmeyin telkinlerinde mi bulunacaksınız sosyal medyadaki trolleriniz aracılığıyla? Fenerbahçe’ye şart koşmak ne demek, cümleye ‘Başkan olursam’ diye başlamak ne ayıp…”

 “Arazilerimiz varsa neden faiz ödüyoruz” diyorsun. Bu araziler, Fenerbahçe’nin geleceğinin teminatı. Şimdi anlayamadın demek ki Ali Bey, Allah uzun ömür versin, bir 20 yıl sonra anlarsın ne demek istediğimi… Günümüz borçlarının çözümü ise bundan 20 yıl öncesinden daha zor değil merak etmeyin. Biz Fenerbahçe’ye şart koşmayız, siz şart koşuyorsunuz, delegeleri baskı altına alıyorsunuz.

 “Çok yakın bir zamanda büyük bir kulüp olamayabiliriz” demiş Ali Bey. Fenerbahçe çok büyük bir kulüp bir kere. Hiç merak etmeyin futbolun da geleceğini kurtaracak sistemi biz kuruyoruz 5 yıldır yaptığımız çalışmalarla.”

Ağızlarda sakız olmuş başka bir iddia da “Tek vücut olmuş, tüm kesimlerle barışık bir Fenerbahçe”… Bu kulüpte benim dönemimde hiç olmadığı kadar birlik olunmuştur. 3 Temmuz bunun tavan yaptığı noktadır. Her zaman muhalif sesler olacaktır, bu kulübün doğasında bunlar var. Yapıcı muhalefete her zaman varız. Ancak yalan söylemeyeceksiniz, iftira atıp kulübü karalamayacaksınız.”

“Benim senin isminle ne problemim olabilir, zaten ben seni, YARGITAY SÜRECİ SONA ERDİĞİNDE başkan olarak görmek istediğimi ifade etmişim. Ancak sözünden dönen ben değil sensin Ali Bey. O dönemde ‘Süreç sonuna kadar başkan kalmalıdır, bu her türlü sportif başarıdan daha önemlidir’ demiştin.”

“Sen her yerde ‘Seçilirsem, yeni ve büyük sponsorluklar getireceğim’ diyorsun. Buradan sana bir teklifim var. Gel söz ver seçilemezsen de aynı sponsorlukları getir. Herkes senin ne kadar iyi Fenerbahçeli olabildiğini görsün.”

 “3 Temmuz davasını bizden güçlü kimse takip edemez” lafımı camiaya hakaret olarak nitelendirip davayı en az bizim kadar ‘tutku’ ile takip edecek çok insan bulunacağını söylüyorsun. Peki, sen değil misin ‘Seçimi kazanamazsam bir daha aday olmayacağım’ diyen? Bu, camiaya hakaret değil mi? Sen olmazsan Fenerbahçe yok olup gidecek mi? 32.000 üyeden bir tek sen mi başkan olabilirsin? Bu camiada senin dışında başkan adayı çıkamaz mı? Senden başka fedakarlık yapacak bir Fenerbahçeli olamaz mı? Bu camiaya yapılabilecek en büyük hakaret bu. Bu camiadan çok başkan adayı çıkar.”

 “3 Temmuz ısrarla hala bitmedi diyoruz. Hala aynı hakemler, aynı kurullar, aynı insanlar futbolu yönetiyor. Anlamıyor musunuz, yoksa anlamazlıktan mı geliyorsunuz?”

Bu makaleyi Paylaş

Yazar hakkında

Gökhan Çakı

Spor Muhabiri

E-posta This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

143 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

HABER BÜLTENİ

Seçkin haberlerden haberdar olmak için haber bültenimize abone olunuz.
E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.
Top
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi...