Otomobil

Alman otomotiv üreticisi Çin'de düzenlediği etkinlikle yeni lüks SUV modeli Q8'i resmen tanıttı. Audi, Q7 ile yakaladığı başarıyı Q8 ile de devam ettirmeye kararlı gibi duruyor. Çin'de düzenlediği etkinlik kapsamında Audi Q8'in tanıtımı resmi olarak gerçekleştirildi.

Q7'den farklı bir tasarıma sahip olan Q8’in dikkat çeken tarafı, heybetli ve güçlü tasarımı olarak öne çıkıyor. Sırf bu özelliğini ön plana çıkarmak için ön tamponda oldukça ilginç kararlar alınmış. Geniş tasarlanan ızgaralar, farlarla bütünleşik bir tasarıma sahip olunca araç, hiç olmadığı kadar havalı bir görüntü ortaya çıkarmış.

 audi q8

Heybetli ve göz alıcı

4.99 metre uzunluğunda, 2 metre yüksekliğinde ve 1.71 metrelik aks aralığı ile toplamda 3 metre olarak tasarlanan aracın Q7'ye göre daha kısa ve alçak bir tasarımı olsa da hem daha geniş tasarlanması hem de ön tamponda alınan kararlar aracı çok daha büyük ve göz alıcı gösteriyor.

Audi'nin artık araçlarında standart hale getirmeye çalıştığı infotaintment sistemini Q8'de yine görüyoruz. Oldukça sportif bir direksiyon simidi kullanılan araçta, kilometre sayacının ve göstergelerin olduğu yerde 10.1 inçlik bir ekran konumlandırılmış.

Piyasaya çıkacak bütün motor seçeneklerinde elektrik motoru da bulunacak olan Audi Q8'in şimdilik fiyatı belli değil. Bakalım Q8, güçlü duruşu ve tasarımı ile kullanıcılara rahat bir sürüş deneyimi yaşatabilecek mi göreceğiz.

audi q8 ic

audi q8 arka

Son Düzenlenme Perşembe, 07 Haziran 2018 16:48
Etiketler
Bu makaleyi Paylaş

Yazar hakkında

Beste Didem Çakı

Yurtdışı Haberleri Sorumlusu

E-posta This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

128 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

HABER BÜLTENİ

Seçkin haberlerden haberdar olmak için haber bültenimize abone olunuz.
E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.
Top
Web sitemizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu Web sitesini kullanmaya devam ederek, kullanılan çerezlere izin veriyorsunuz. Daha fazla bilgi...