Sosyal Medya

INSTAGRAM HİKÂYELER İÇİN YENİ ÖZELLİK

Instagram Hikâyeler bölümünde birden fazla video ve resim aynı anda paylaşma, gönderiyi Hikâye olarak paylaşma gibi özellikler kısa süre önce yayınlandı. Şimdi de kullanıcılar etiketlendiği hikâyeleri tekrar hikâye olarak paylaşabilecek. Bu güncelleme yapılmadan önce ekran görüntüsünü alarak yeni bir hikâye paylaşılabiliyordu. Ancak duyurulan özellik sayesinde çok daha kolay ve hızlı bir şekilde paylaşım yapılabilecek.

Instagram Hikâyelerde etikete bildirim özelliği

Sosyal medya kullanıcıları, bundan böyle etiketlendikleri hikâyeler için yeni bir bildirim alacak. Bu bildirimde “Bunu Hikâyenize Ekleyin” menüsünü görecek ve bu menüyü tıklayan kullanıcı metin, çıkartma ve yeni hikâyeyi ayarlayıp düzenleyebileceği bir önizleme ekranına gidecek. Ayrıca kullanıcılar yeniden paylaştıkları bu hikâyelerde, hikâyenin orijinal sahibini de etiketleyebilecek.

Android ve iOS kullanıcıları bu özelliğe, bir sonraki uygulama güncellemesinden sonra sahip olabilecek. Instagram‘ın güncellemelerini kaçırmamak için kullanıcılar sık sık uygulama marketlerini takip etmenizi öneriyoruz.

Bu makaleyi Paylaş

Yazar hakkında

Murat Küçük

Muhabir

E-posta This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

140 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

HABER BÜLTENİ

Seçkin haberlerden haberdar olmak için haber bültenimize abone olunuz.
E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.
Top
Web sitemizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu Web sitesini kullanmaya devam ederek, kullanılan çerezlere izin veriyorsunuz. Daha fazla bilgi...