Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /homepages/8/d714733661/htdocs/libraries/cms/application/cms.php on line 470
TEK ŞARJDA 400 KM GİDEBİLECEK

Otomotiv

Alman otomotiv devi yepyeni bir BMW iX3 modeli ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Tasarım anlamında büyük yenliğe giden otomotiv devi, yeni geliştirdiği elektrikli motoru ile de gücüne güç katıyor.

Bugünlerde otomotiv dünyası sadece teknoloji ve inovasyon eksenine kendilerini ürünleri ile entegre etmiyorlar. Başta otonom ve elektrikli araç teknolojilerini benimseyen araç üreticileri tüm bunları olması gerektiği gibi şirket değerlerinin ve stratejilerinin de birer parçası haline getiriyor. Almanya merkezli BMW Group da, NUMBER ONE> NEXT stratejisinin bir parçası olarak kısaca ACES olarak nitelendirdiği faaliyetlerini otonom araçlar, mobilite hizmetleri, elektro-mobilite ve cihazlar arası bağlantı olmak üzere dört ana özellikte topluyor.

Kurum stratejisi ve değerlerini kağıt üzerinde bırakmayan BMW, önümüzdeki günlerde Çin’de düzenlenecek olan Pekin Otomobil Fuarı 2018‘de ilk elektrikli SUV modelini de görücü karşısına çıkaracak. Concept iX3’u Çin’de sergilemeden önce kendi platformu ve sosyal medyada paylaşan BMW, yeni ürünü ile de oldukça iddialı görünüyor.

Tek şarjda 400 km gidebilecek

Webrazzi’nin haberine göre BMW’nin eDrive teknolojisinde beşinci nesil aracı olarak karşımıza çıkacak olan Concept iX3, gelecekteki tüm EV araçlarında kullanılmak üzere geliştirilmekte olan tamamen yeni sıfır emisyon ızgarasını kullanan ilk otomobili olacak. Öte yandan şirketin yaptığı açıklamalara göre iX3, 270 beygir gücüne ve tek şarjda yaklaşık 400 km menzile sahip olacak.

Concept iX3’ü pazarda zorlu bir rekabetin beklediğini söylemek yanlış olmaz. Hyundai‘nin geçtiğimiz Mart’ta Cenevre Otomobil Fuarı‘nda tanıttığı E-Kona’nın da pil şarjı başına 470 kilometrelik bir menzile sahip olması bekleniyor. Yine kendisine rakip olarak gösterilecek aynı segmentteki Tesla Model X ile de aynı kulvarda yarışması gerekecek.

iX3 ile elektrikli mobilite pazarındaki konumunu da güçlendirmek isteyen BMW’nin, yenilenen iX3 serisini 2020’de piyasaya sunması bekleniyor.

Son Düzenlenme Çarşamba, 23 May 2018 21:58
Etiketler
Bu makaleyi Paylaş

Yazar hakkında

Murat Küçük

Muhabir

E-posta This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

84 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

HABER BÜLTENİ

Seçkin haberlerden haberdar olmak için haber bültenimize abone olunuz.
E-posta adresiniz kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.
Top
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi...